Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 10:15

Obóz narciarski dla dzieci – dlaczego warto?

Narty to sport, który cieszy się dużą popularnością. Żeby korzystać z nich amatorsko, nie trzeba włożyć w naukę wiele wysiłku, a przyjemność z szusowania jest ogromna. Dlatego obóz narciarski dla dziecka to wspaniały pomysł na spędzenie zimowych ferii.
  • 27.09.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Obóz narciarski dla dzieci – dlaczego warto?

Nauka jazdy na nartach to świetna zabawa

 

Każdy, kto potrafi jeździć na nartach przyzna chyba, że nauka tej umiejętności ma niewiele wspólnego z tak często kojarzonym ze słowem „nauka” wysiłkiem, za to bardzo dużo z dobrą zabawą. Już nawet zjazdy z niewielką prędkością po łagodnym zboczu „oślej łączki” dają wiele radości i przyjemności. Warto wiedzieć, że nauka jazdy podczas obozu narciarskiego to również dodatkowe atrakcje, takie jak puchary upamiętniające pierwszy samodzielny zjazd czy inne nagrody i niespodzianki, które zachęcają dziecko do podjęcia wyzwania, nawet jeśli początki są trudne.

 

Lepsza koordynacja i sprawność ruchowa

 

Medal czy puchar upamiętniający pierwsze samodzielne pokonanie stoku najczęściej poza wygrawerowaną datą ma również wyrytą motywującą sentencję – usługę graweru dowolnego tekstu oferują dobre sklepy z trofeami sportowymi, np. Boccale. Organizatorzy obozów narciarskich chętnie stawiają na takie rozwiązania, ponieważ wiedzą, że motywacja będzie potrzebna, zwłaszcza mniej sprawnym fizycznie dzieciom.

Otrzymana nagroda wraz z zachętami trenera pozwoli nie zrażać się, nawet jeśli nauka na początku powoduje duże zmęczenie. Trenując, z dnia na dzień organizm coraz lepiej znosi wysiłek fizyczny, a jazda na nartach pozytywnie wpływa na ogólną kondycję, polepszenie sprawności ruchowej oraz koordynacji.

 

Ruch na świeżym powietrzu

 

Nauka jazdy na nartach to nie tylko przyjemność, ale także kontakt z naturą. Wybierając obóz dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, gdzie odbywają są lekcje. Wielu organizatorów zwraca uwagę nie tylko na zakwaterowanie, ale także oferuje atrakcyjne miejsca do nauki jazdy położone w parkach narodowych czy innych ekologicznie chronionych strefach bez przemysłu i ruchu drogowego.

 

Dzięki temu dzieci podczas całodziennych zajęć oddychają naprawdę czystym powietrzem, co oczywiście ma pozytywny wpływ na zdrowie organizmu oraz wspomaga jego detoksykację.

 

Kształtowanie charakteru

 

Podobnie jak inne sporty, również narciarstwo pomaga w kształtowaniu charakteru. Osiąganie postępów wymaga zaangażowania oraz podjęcia pewnego trudu. Nauka jazdy na nartach pod czujnym i troskliwym okiem instruktora to nie tylko fizyczny wysiłek, ale także trening odpowiedzialności oraz samodyscypliny.

Nabycie umiejętności, nawet na poziomie podstawowym, wymaga od dziecka pewnej konsekwencji. Poza skupieniem się na własnych dokonaniach i postępach, niezbędna jest także ciągła obserwacja stoku i współpraca z innymi narciarzami, którzy się na nim znajdują. Już od pierwszych lekcji instruktorzy zwracają uwagę na uświadomienie dzieciom, że źle pojęta odwaga może na stoku prowadzić do bardzo groźnych wypadków.

 

Wspólna nauka to nowe przyjaźnie

 

Podczas obozów dzieci dobierane są w grupy pod względem wiekowym, a także umiejętności narciarskich. Podobny wiek i poziom, jaki reprezentują na stoku to sprawdzony sposób na zachowanie przyjaznej i miłej atmosfery podczas zajęć.

Obozy narciarskie skupiają się oczywiście na nauce jazdy, jednak organizatorzy dbają także o społeczny wymiar integracji. Dzieci przebywają ze sobą nie tylko podczas lekcji na stoku, ale mają także wiele innych okazji do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni.

--- Artykuł sponsorowany ---