Mata, PRO8BL3M, Kizo, Malik Montana i wiele, wiele innych. Oto artyści Sun Festival 2022!

  • 23.06.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Mata, PRO8BL3M, Kizo, Malik Montana i wiele, wiele innych. Oto artyści…
W dniach 29-31 lipca Kołobrzeg zamieni się w hip-hopową przystań dla miłośników muzycznych doznań. Startuje tam po raz pierwszy Sun Festival, czyli nowy, hip-hopowy festiwal. Debiutująca impreza już teraz zachęca do udziału, przede wszystkim dzięki bardzo dobremu składowi artystów, którzy swoimi kawałkami rozgrzeją uczestników festiwalu do czerwoności i sprawią, że na zawsze zapamiętają ten wakacyjny weekend.

To będzie naprawdę wielkie wydarzenie na muzycznej mapie Polski. Cała śmietanka hip-hopowej sceny w jednym miejscu, w samym środku lata, na słonecznym wybrzeżu. Organizatorzy zapewniają, że to nie tylko impreza muzyczna, ale inne, pełne rozrywki atrakcje, takie jak strefa gamingowa, czy chillout. Impreza będzie składała się z trzech scen, na których pojawią się topowi artyści. Dostępne będzie pole namiotowe oraz miasteczko SunCity, a w nim pokaźna oferta gastronomiczna. Wszystko po to, aby uczestnicy imprezy, mogli bawić się i korzystać ze wszystkiego ciesząc się latem. Bilety wciąż dostępne na https://bilety.sunfestival.pl/.

Legendarni raperzy

W piątek na scenie głównej pojawią się prawdziwe legendy polskiej sceny hip-hopowej. Tede, raper obecny na rynku od ponad 20 lat zaprezentuje utwory ze wszystkich swoich płyt. Fanów rozgrzeje również Sokół, kolejny artysta z wieloletnim doświadczeniem, który sukcesy odnosił ze składem WWO i jako duet Sokół&Pono. W ostatnich latach z powodzeniem spełnia się w roli solowego artysty, wydając doceniane przez fanów i krytyków autorskie krążki. W sobotę na scenie zagości O.S.T.R – tej postaci również nie trzeba przedstawiać. O.S.T.R, jak sam podkreśla, ciągle jest w trasie, która za każdym razem, cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. 

Młodzi gniewni

W Kołobrzegu nie zabraknie artystów z krótszym stażem, lecz z nie mniej imponującym dorobkiem artystycznym. Na Red Stage w piątek zagości jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. PRO8BL3M, czyli duet tworzony przez Oskara i Steeza porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. Rzeszę swoich fanów zadowoli również Malik Montana. To jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie, która co chwilę udowadnia, że nie ma dla niego szczytów, których nie da się zdobyć. Artysta w rekordowym czasie, 24 godzin, zdobył ponad milion odtworzeń na Spotify. Z kolei sobotni wieczór rozgrzeją Guzior i Paluch.

Bożyszcza młodego pokolenia

Niekwestionowanym fenomenem polskiej sceny z pogranicza rapu i hip-hopu jest w ostatnich latach Taco Hemingway. Jego przepełnione szczerością i naturalnością teksty, z którymi utożsamić może się wielu młodych ludzi, połączone z rytmiczną muzyką sprawiają, że Taco już w kilka lat od debiutu stał się legendą, o której będą pamiętać kolejne pokolenia. Koncerty Taco Hemingwaya są rzadkością i zazwyczaj wyprzedają się w kilka minut, warto więc choćby dla niego udać się na Sun Festival. Wystąpi on w sobotę 30 lipca na Red Stage. Równie popularnym wśród młodego pokolenia jest raper Mata, który również zawita na scenie Sun Festivalu w sobotni wieczór.

Hip-pop

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się artyści łączący w swojej twórczości melodyczny pop z hip-hopem. Młodzi wykonawcy znaleźli niszę w tym właśnie gatunku i z powodzeniem podbijają listy przebojów. Gatunki te można łączyć ze sobą na różne sposoby, ciesząc przy tym fanów obu. To przyjemna dla ucha muzyka, która może nam towarzyszyć tak samo na imprezie, co podczas jazdy samochodem. Idealnie pasuje do letniej, wakacyjnej atmosfery. Przedstawicielami tego modnego gatunku w Polsce z pewnością są Smolasty oraz Sobel. I to właśnie oni wystąpią podczas ostatniego dnia Sun Festiwal 2022. Nie zabraknie też kobiecego akcentu w tym gatunku, czyli Margaret i Oliwki Brazil.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: