Panilas: premiera albumu i zapowiedź festiwalowa!

  • 20.09.2022, 11:39
  • Łukasz Matusiak
Panilas: premiera albumu i zapowiedź festiwalowa!
Za nami premiera długo oczekiwanego debiutanckiego albumu "Gynoelectro" Panilas.

Magdalena Sowul, która ukrywa się pod pseudonimem Panilas, prezentuje opowieść o kobiecym doświadczeniu w polskiej rzeczywistości:

„Dziś, 16-go września, po długiej podróży „Gynoelectro” wkracza w ziemską orbitę. Czas powstawania płyty był niełatwy dla świata - czas pandemicznego zatrzymania i zamknięcia, oraz trudna i wciąż tocząca się walka o podstawowe prawa kobiet w naszym kraju. Oddaję w Wasze ręce i uszy dźwiękowy zapis tej podróży - trudnej, miejscami mrocznej, wiodącej meandrami doświadczenia życia w ciele kobiety.”

Niepokojące, mocno prawdziwe i szczere teksty z tętniącą krwią w sercu muzyką ukazuje świat kobiety z jej niepokojami, strachem, odnajdywaniem siebie i odkrywaniem swojego miejsca we współczesnym, patriarchalnym świecie. Panilas jest kompozytorką i tekściarką na całym albumie. W produkcji muzycznej albumu towarzyszył jej Marek Pędziwiatr (EABS, Błoto).

Album „Gynoelectro” to opowieść o kobiecym doświadczeniu, ale nie znaczy to, że jest on tylko dla kobiet. Osoby każdej płci, również mężczyźni, odnajdą tam hipnotyzującą, poruszającą mapę kobiecego bycia w świecie.

20 października Panilas wystąpi na festiwalu Great September, który odbędzie się w Łodzi.

https://www.facebook.com/panilas.music/

Łukasz Matusiak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe