Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 22:41
Reklama

Wielki sukces 1. edycji ON AIR Festivalu. Znamy już datę 2. edycji!

Wielki sukces 1. edycji ON AIR Festivalu! 20 tysięcy festiwalowiczów pożegnało lato razem z m.in: Tame Impala, The Kooks, Jorją Smith i Jamim xx na warszawskim Lotnisku Bemowo. Znamy już datę 2. edycji!
Wielki sukces 1. edycji ON AIR Festivalu. Znamy już datę 2. edycji!

Na scenie debiutującego festiwalu o charakterze miejskim - ON AIR Festivalu - wystąpili m.in.: Celeste, The Comet Is Coming, Faouzia, Röyksopp, Tash Sultana, Polo & Pan, Alexandra Savior, Artur Rojek, Ralph Kaminski, Kaśka Sochacka i inni. Liczba przybyłych festiwalowiczów i świetne recenzje zwiastują, że ON AIR Festival stanie się mocnym punktem na mapie polskich festiwali muzycznych.

Goście wydarzenia przez dwa festiwalowe dni, 9 i 10 września, mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć na żywo alternatywnych artystów światowego formatu i ulubionych polskich wykonawców. W pamięci festiwalowiczów na długo pozostanie spektakularny występ australijskiej grupy Tame Impala, która dzięki efektom specjalnym zahipnotyzowała publiczność na Lotnisku Bemowo. The Kooks swoim koncertem rozgrzali MAIN STAGE do czerwoności, zapewniając wszystkim wspaniałą rozrywkę i najwyższej jakości wrażenia muzyczne.

Multiinstrumentalistka Tash Sultana swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi porwała publiczność spragnioną atmosfery festiwalowego lata. Wszechstronność muzyczna wraz z ujmującą charyzmą zjednały artystce nowych fanów, a stałych wielbicieli zachęciły do dalszego śledzenia jej kariery. Zarówno wyczekiwana Jorja Smith, jak i magnetyczna Celeste zaprezentowały wielką klasę muzyczną. Podczas ich występów nie zabrakło jazzowych, poruszających ballad, ale także energetycznych utworów, które rozkołysały publiczność pod MAIN STAGE. Wielkim zaskoczeniem był występ Jamiego xx, znanego z grupy The xx. W swoim dj-skim secie zaproponował różnorodny repertuar, w którym nie zabrakło m.in. autorskiej propozycji piosenki… “Vamos A La Playa”.

TENT STAGE poziomem muzycznym i temperaturą na widowni dotrzymywał kroku wykonaniom na MAIN STAGE. Brawurowe występy oddali Röyksopp dj set, Faouzia, Alexandra Savior, Baasch, Otsochodzi, Rubens i Tymek. Kończący festiwal koncert Polo & Pan nie pozwolił rozgrzanej publiczności zwolnić tempa. Za pomocą unikatowej twórczości zespół zachęcał do tańca i dostarczał tak solidną dawkę artystycznych wrażeń, że trudno będzie zapomnieć o tym francuskim duecie. W swoje muzyczne rewiry ON AIR-ową publiczność zabrała londyńska grupa The Comet Is Coming, która łączy elementy jazzu, elektroniki, funku i psychodelicznego rocka. Już niedługo powrócą do Polski z czterema koncertami: w Poznaniu (Tama, 2 listopada), Wrocławiu (Zaklęte Rewiry, 3 listopada), Krakowie (Hype Park, 4 listopada) i Warszawie (Praga Centrum, 5 listopada).

ON AIR obfitował w muzyczne wzruszenia, których dostarczali nie tylko zagraniczni wykonawcy, ale i rodzimi artyści. Widowiskowym spektaklem muzycznym okazał się “Bal u Rafała”, który zgromadził pod sceną tłumy. Ralph Kaminski oczarował festiwalowiczów nie tylko niepowtarzalnym klimatem, który łączył w sobie zabawę z nostalgią, ale również “kosmiczną” energią, mądrością tekstów, dopracowaną choreografią i talentem wokalnym. Artur Rojek jako jeden z pierwszych występujących rozgrzał MAIN STAGE dla pozostałych wykonawców i kolejny raz udowodnił, że w pełni zasługuje na tytuł króla polskiej alternatywy. Kaśka Sochacka urzekła zgromadzoną pod sceną widownię w drugi dzień festiwalu poruszającym głosem w kombinacji z poetyckimi tekstami.

Oprócz wspaniałych występów na MAIN STAGE i TENT STAGE, festiwalowicze mogli korzystać z muzycznych wrażeń dostarczonych przez GATE STAGE by Praga Centrum. W podróż poprzez różne gatunki elektroniki ON AIR-ową publikę zabrali tacy artyści, jak m.in.: Skarby, Sarapata czy Pham.

Pierwszy ON AIR Festival zaskoczył przybyłych gości nietypowym miasteczkiem festiwalowym, w którym główną atrakcją było… wesołe miasteczko! W specjalnej strefie na festiwalowiczów czekały autodrony, młyn, karuzele weneckie i wiele więcej. Miasteczko, które cieszyło się ogromnym powodzeniem, będzie stałym elementem festiwalu rozbudowywanym podczas kolejnych odsłon wakacyjnej imprezy. Tradycyjnie nie zabrakło rozmaitych foodtracków z pysznym jedzeniem, neonowych dekoracji i barwnych świateł, które zamieniły teren wydarzenia w magiczne miasteczko.

Takiego zakończenia festiwalowego lata nikt się nie spodziewał, jednak za sprawą wybitnych artystów, wakacyjnej atmosfery i klimatycznych atrakcji, ON AIR Festival już teraz zaznaczył swoją obecność na mapie muzycznych wydarzeń - a to dopiero początek! 

2. edycja ON AIR Festivalu odbędzie się 8-9 września 2023 na Lotnisku Bemowo w Warszawie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
stefan 09.02.2023 04:27
Faouzia byla wspaniala i nalezy do glownej sceny!!!!!

PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama