Wszystkie formalności związane z EKUZ, możesz załatwić przez Internet

  • 30.06.2022, 16:06
  • materiał promocyjny
Wszystkie formalności związane z EKUZ, możesz załatwić przez Internet
Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że sporo spraw załatwiamy przez Internet. Lubimy załatwiać wszystko z poziomu swojej kanapy, popijając pyszną kawkę. Poniekąd nauczyła nas tego, a niektórych zmusiła pandemia. Wiadomo, że w pandemii wiele sklepów oraz instytucji było nieczynnych. Właśnie dlatego chcąc nie chcąc musieliśmy się nauczyć przechodzić przez pewne mniej i bardziej skomplikowane procesy. Obecnie nam się to przydaje, ponieważ sporo rzeczy właśnie w Internecie załatwiamy. Jedną z nich jest EKUZ.

Wyrób sobie kartę online

Na pewno EKUZ jest nam znany. Karta EKUZ działa już od kilkunastu lat, a więc nie jest to nowość. Niestety wciąż wiele osób wyjeżdżających za granicę zapomina o jej wyrobieniu, czy też celowo tego nie robi. Musimy zaznaczyć, że nie jest to zbyt rozsądne. Mogą się niestety znaleźć w sytuacji, w której będą swojej decyzji żałować, a nawet zapłacą za nią wysoką cenę i nie jest to przenośnia, a szczera prawda.

Zatem gdy wiemy już na sto procent, że wybieramy się w podróż, to wnioskujmy dla siebie i swojej rodziny o tę kartę. Znajdziesz EKUZ wniosek online na https://ekuz.com.pl. Co musisz zrobić:

- wniosek należy wydrukować,

- wypełnić,

- wysłać pod dany adres mailowy.

Później już tylko wystarczy oczekiwać, aż karta EKUZ zostanie nam dostarczona. Karta EKUZ zostanie wysłana nam na nasz adres, który podaliśmy we wniosku.

A co w przypadku wakacji last minute?

Gdy należy do osób, które wykupują wakacje na ostatnią chwilę, to z pewnością nie możesz sobie pozwolić na to, aby oczekiwać nawet kilka dni na swoją kartę EKUZ. Jest prawdopodobieństwo, że karta zostanie dostarczona, gdy my już będziemy się opalać pod palmą.

W sytuacji wczasów last minute poleca się, aby po kartę zgłosić się osobiście. Nie jest to wcale takie skomplikowane. Co więcej, nie będziemy także potrzebować sporo czasu. Naprawdę procedura trwa bardzo szybko.

W pierwszej kolejności musimy znaleźć oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w naszej okolicy. Udajemy się na miejsce. Nie musimy się specjalnie umawiać, czy też przyjeżdżać na daną godzinę. Jedynie musimy dopilnować tego, aby wstawić się w godzinach otwarcia. Następnie na miejscu otrzymamy wniosek, który jesteśmy zobowiązani wypełnić. We wniosku nie ma żadnych skomplikowanych informacji. Są to wszystko dane, które mamy w głowie. Następnie musimy wniosek złożyć i już tylko krok nas dzieli od otrzymania karty.

Karta EKUZ jest wydawana na poczekaniu. Bardzo często całość od wnioskowania trwa około pięciu do dziesięciu minut. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że czasami czas ten będzie nieco wydłużony. W okresie wakacyjnym niestety kolejki są długie, a więc musimy się uzbroić w cierpliwość. Na całe szczęście miejsc, w których można wyrobić kartę EKUZ od ręki, jest bardzo dużo. Mamy z czego wybierać. Jedne są częściej wybierane, a inne mniej. Oczywiście zróbmy co w naszej mocy, aby natrafić na te, które są mniej chętnie wybierane. Kolejki mogą być znacznie dłuższe.

materiał promocyjny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe