Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:54
Reklama

"JEST TYLKO TERAZ" - OTO NOWY SINGIEL OD MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY!

Skład Męskie Granie Orkiestry zawsze trzymany jest w wielkiej tajemnicy, a fani tygodniami spekulują, kto w danym roku wykona hymn najpopularniejszej trasy koncertowej w Polsce. Tegoroczna orkiestra może być sporym zaskoczeniem, gdyż znaleźli się w niej artyści reprezentujący z pozoru zupełnie niepasujące do siebie gatunki. W tym roku zespół tworzą: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI. Muzycy wspólnie nagrali singiel „Jest tylko teraz”, którego premiera odbyła się 31 maja w samo południe.
"JEST TYLKO TERAZ" - OTO NOWY SINGIEL OD MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY!

Męskie Granie Orkiestra 2022

Męskie Granie, sponsorowane przez markę Żywiec, słynie z muzycznych eksperymentów i śmiałego przekraczania artystycznych granic. W tym roku trasa jeszcze bardziej otwiera się na muzyków z młodszego pokolenia oraz nowe gatunki, w tym rap. Rezultatem tych zmian jest skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry. Najbardziej znaną dla fanów trasy twarzą w zespole jest z pewnością ZALEWSKI. Artysta od lat związany jest z projektem i wielokrotnie był już członkiem orkiestr Męskiego Grania. To on jest jednym z autorów najpopularniejszego dotychczas singla promującego Męskie Granie, czyli „Początku” (ponad 132 mln wyświetleń na YT). Na trasie występował już także duet KWIAT JABŁONI, choć Kasia i Jacek Sienkiewicz w składzie orkiestry debiutują. Ich obecność nie powinna jednak być niespodzianką dla bacznych obserwatorów polskiej sceny muzycznej, bo ich artystyczne dokonania cieszą się dużym uznaniem i fanów, i krytyków. Pewnym zaskoczeniem dla miłośników Męskiego Grania może być natomiast pojawienie się w składzie BEDOESA. To jednak także nie powinno dziwić. Mimo młodego wieku, albumy artysty pokryły się diamentem i wielokrotną platyną, a pełne emocji koncerty przyciągają tysiące osób w każdym wieku.

Singiel

Tegoroczne Męskie Granie promuje singiel „Jest tylko teraz”. Autorami słów do utworu są: Krzysztof Zalewski, BEDOES (Borys Przybylski) i Kasia Sienkiewicz. Muzykę skomponowali: Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz. Za produkcję, mix i mastering odpowiada SMOLIK. Hymn trasy będzie można usłyszeć na letnich koncertach w aż ośmiu miastach. 

– W tym roku udowadniamy, że razem można więcej – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Stąd pomysł na orkiestrę, która połączyła z pozoru niepasujących do siebie artystów. Każdy z nich wniósł jednak do projektu swoją wyjątkową energię, która zaowocowała powstaniem świetnego singla. Mamy nadzieję, że tego lata pod sceną będą go śpiewały tysiące fanów trasy – dodaje Nowakowska.

Teledysk


Jak co roku singiel promuje teledysk. Za klip do utworu „Jest tylko teraz” odpowiada Daniel Jaroszek. – Punktem wyjścia dla całego projektu była idea bycia razem i zmiksowanie światów trzech z pozoru rożnych artystów, reprezentujących trzy odmienne muzyczne style. Mając taką bazę długo szukaliśmy rozwiązania, które w idealny sposób pokaże charakter nowego hymnu Męskiego Grania 2022. Pierwszym sukcesem było zarażenie artystów naszym pomysłem. Ich współpraca i chęć realizacji wszystkiego przerosła nasze oczekiwania. Z mojej perspektywy to niezwykłe uczucie, kiedy wszyscy zaangażowani w projekt ludzie starają się stworzyć wspólnie coś niezwykłego. Efekt? Musicie ocenić sami. Ja mogę powiedzieć tylko, że jestem dumny, że mogłem być częścią tego projektu – mówi Jaroszek.

Bilety

Męskie Granie to wydarzenie, które od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata tych wyjątkowych spotkań będzie jeszcze więcej. Marka Żywiec, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów muzyki, postanowiła zaprosić ich na aż 16 koncertów, które odbędą się w ośmiu miastach: Poznaniu (24-25 czerwca, Park Cytadela), Katowicach (8-9 lipca, Dolina Trzech Stawów), Warszawie (15-16 lipca, Służewiec), Wrocławiu (22-23 lipca, Partynice), Krakowie (29-30 lipca, Muzeum Lotnictwa), Szczecinie (12-13 sierpnia, Łasztownia), Gdańsku (19-20 sierpnia, Polsat Plus Arena) i Żywcu (26-27 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem). Bilety jednodniowe dostępne będą w cenie 199 zł, a karnety na dwa dni – w cenie 360 zł. Płatność za bilety będzie możliwa jedynie przy pomocy BLIKA. Sprzedaż biletów wystartuje 31 maja o 15.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama