Zadaszenie tarasu - dlaczego jest tak ważne?

  • 27.05.2022, 12:46
  • materiał promocyjny
Zadaszenie tarasu - dlaczego jest tak ważne?
Wyobraź sobie sytuację, gdy kameralny wieczór przy grillu nagle zakończył się nagłym deszczem. Impreza przechodzi do domu, albo zaczyna powoli się kończyć. A przecież tak nie musi być. Ogród wyposażony w odpowiednie zadaszenie tarasowe ma wiele zalet. Chroni przed wiatrem i deszczem, a tym samym zamienia patio w powiększoną przestrzeń życiową – niezależnie od pogody. Zadaszenie tarasowe pozwala przedłużyć sezon na grilla na świeżym powietrzu, chroni meble ogrodowe, a także pozwala spędzić miło czas z gośćmi i rodziną.

Zalety zadaszenia tarasowego są niepodważalne. Ale które zadaszenie tarasu jest odpowiednie dla Ciebie? Jakie wymagania musi spełniać zadaszenie tarasowe? A może wystarczy markiza? O tym poniżej - więcej na temat tarasów ogrodowych znajdziesz na ​​https://tarasola.pl/zadaszenia-tarasu/.

  • Markiza jako zadaszenie tarasu
  • Dach tarasowy, pergola czy pawilon?
  • Altanawa ogrodowa

Zadaszenie tarasu - co wybrać?

 

  • Markiza jako zadaszenie tarasu? Po pierwsze markiza została zaprojektowana przede wszystkim jako ochrona przeciwsłoneczna. Na inne warunki pogodowe, takie jak deszcz czy wiatr, nadaje się tylko w ograniczonym zakresie. Z reguły markiza chroni przed lekkim deszczem, ale na większe opady nadają się tylko wodoodporne tkaniny. Jednak niezależnie od tkaniny markizy, większe prędkości wiatru są problematyczne dla wszystkich markiz ze względu na ich konstrukcję. Ponieważ markiza jest przymocowana tylko do ściany domu, brakuje jej wzmocnienia, aby wytrzymać silny wiatr. Jedyną wszechstronną ochroną przed działaniem warunków atmosferycznych jest zamontowanie na stałe zadaszenia tarasu.

 

  • Dach tarasowy, pergola czy pawilon? Istnieją różne rodzaje zadaszeń tarasowych. Klasyczne zadaszenie tarasowe ochrania sąsiadujące z domem patio i jest montowane bezpośrednio na ścianie domu. Tarasy, które mogą znajdować się w obrębie ogrodu, a nie w bezpośrednim sąsiedztwie domu, można zabezpieczyć wolnostojącą pergolą. Jest on zakotwiony w ziemi i, w zależności od jego wielkości, również opiera się na czterech do sześciu filarach. W przeciwieństwie do altany pergola jest zamontowana na stałe. Podobnie jak dach patio, składa się z solidnych materiałów, a nie tylko z płótna, jak w przypadku pawilonu.

 

  • Altana ogrodowa? Altana ogrodowa znana jest z tego, że jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju, ale też zapewnia ochronę przed upałem i słońcem. Podobnie jak pergola, występuje w różnych rodzajach. Przedłużeniem domu jest altana przyścienna lub przystawna. System ten pozwala na stworzenie przestrzeni łączącej wnętrze domu. Jest mocowany do podłoża za pomocą śrub i często uzupełniany zasłonami, aby stworzyć przestrzeń, w której przyjemnie się odpoczywa. Konfigurowalna altana może przybierać różne kształty, czy to okrągłe, prostokątne czy kwadratowe. Dodatkowo pozwala na szeroki wybór materiału. W przypadku altan składanych preferowane są konstrukcje metalowe. Natomiast w przypadku altan przystawnych i stałych można zdecydować się na drewno lub metal (aluminium lub kute żelazo).
materiał promocyjny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe