Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:56
Reklama

Gotowi na cyrkowy kalejdoskop? Pierwszy weekend z okazji Dnia Dziecka w Julinek Park przed nami!

Przedłużamy Dzień Dziecka i w tym roku świętujemy ten dzień przez dwa weekendy! Z myślą o naszych najmilszych zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje – dmuchańce, karuzele i trampoliny, dodatkowe przedstawienia oraz konkursy dla całych rodzin!
Gotowi na cyrkowy kalejdoskop? Pierwszy weekend z okazji Dnia Dziecka w Julinek Park przed nami!

W najbliższy weekend rozpoczynamy świętowanie – z tej okazji przeniesiemy się m.in. do dalekiej Afryki, gdzie władzę wciąż sprawują starożytne plemiona. Jedno z nich, plemię akrobatyczne pokaże, że tradycyjne tańce etniczne mogą odbywać się także w powietrzu! Życie tego mitycznego plemienia toczy się wokół podniebnych popisów, a jego dowódcy to niezwykli akrobaci. Król Kamilus Akrobatus I, najwspanialszy atleta w krainie, stoi na czele plemienia i uczestniczy w mistycznych rytuałach w wykonaniu Szamana Szoguna. Szaman za pomocą ziół i kamieni odczytuje wyroki zapisane dla plemienia przez akro-bóstwa – tej wyjątkowej nocy bogowie przekażą wiadomość, która na dobre odmieni życie jego członków. Podczas rytuału pojawi się też Duch Plemienia, który poprzez taniec na sztrabatach opanuje Akro-Plemię i pokaże, co zapisał mu los.

Co więcej, akrobatki znające staroplemienny taniec zaklinający deszcz, wykonają go na oczach widzów w rytmie afrykańskiej muzyki bębniarskiej. Plemienne tancerki nie tylko zapewnią piękną pogodę, ale podczas specjalnych warsztatów nauczą chętnych adeptów plemienia rytmicznych kroków tańca niosącego słońce.

Za niesamowite emocje podczas pokazów odpowiadać będą artyści: Kamil Witkowski, Maciej Czarski, Maciej Sokołowski oraz tancerze Rewii Dziecięcej „Sylaba”. Pokazy akrobatyki solowej i w układzie „hand to hand” oraz występy żonglerskie z pewnością pozostawią w głowach odwiedzających niezwykłe wspomnienia.

HARMONOGRAM 28-29 MAJA

12:00 – Pokaz taneczny w wykonaniu Rewii Dziecięcej „Sylaba” – MAŁA SCENA

14:00 – Pokaz „Plemię akrobatyczne” – DUŻA ARENA

15:00 – Warsztaty pt. „Plemienne tańce” z Rewią Dziecięcą „Sylaba” – MAŁA SCENA

16:00 – Pokaz „Plemię akrobatyczne” – DUŻA ARENA

Uwaga! W niedzielę 29 maja o godzinie 12:30, odwiedzi nas gość specjalny – Emilia Komarnicka- Klynstra, aktorka i autorka książki „Cieszę się, że jesteś”. Na Dużej Arenie odbędzie się spotkanie autorskie, na którym wysłuchacie fragmentów książki, odbędą się konkursy oraz rozmowy z aktorką! „Cieszę się, że jesteś” jest ciepłą, mądrą opowieścią trzyletniego chłopca o rodzinie: mamie, tacie, dziadkach, o zdarzeniach codziennych i tym całkiem niezwykłym dniu, kiedy w domu pojawia się malutki brat. Książka podzielona jest na krótkie części, każda przedstawia osobną historię. Zapraszamy wszystkich rodziców oraz ich pociechy na Dużą Arenę w niedzielę o 12:30!

Niezmiennie, czekają na Was wszystkie znane i uwielbiane atrakcje, gwarantujące wyjątkową, jakościową rozrywkę blisko natury. Wśród nich znajdują się m.in.: największy w regionie park linowy, ścianka wspinaczkowa, kraina dmuchańców, pole do minigolfa, wesołe miasteczko, strefa animacji, strefa relaksu, tor tubingowy czy ekologiczny plac zabaw.

W parku działa również:

- Wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu sportowego oraz jednośladów, dzięki czemu możliwe są rodzinne wycieczki w samym sercu natury;

- Restauracje i liczne punkty gastronomiczne, gdzie apetyt zaspokoją potrawy kuchni włoskiej, polskiej czy meksykańskiej przygotowane wyłącznie z ekologicznych i jakościowych produktów, a także lody rzemieślnicze Kosmos;

- Specjalna strefa grillowa, gdzie każdy znajdzie doskonały wybór burgerów i klasycznych dań z grilla;

- Obiekt noclegowy B&B Julinek Park dysponujący 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi.

Bilety dostępne są online (na stronie internetowej www.julinek.com.pl) oraz w kasie przed wejściem do parku. Za wszystkie atrakcje możecie zapłacić bonem turystycznym!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama