Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:50
Reklama

Alicia Keys w Polsce! Pojawi się także gość specjalny!

Już 26 czerwca ALICIA KEYS wystąpi na krakowskiej Tauron Arenie w ramach światowej trasy "THE ALICIA + KEYS WORLD TOUR". Jako gość specjalny tego wieczoru zaprezentuje się belgijsko-kongijska artystka oraz aktywistka LOUS AND THE YAKUZA.
Alicia Keys w Polsce! Pojawi się także gość specjalny!

15-krotna laureatka Grammy i znana na całym świecie ikona muzyki, Alicia Keys wykona swoje największe utwory z ponad 20-letniej kariery muzycznej oraz piosenki z nowego albumu „KEYS", który ukazał się pod koniec ubiegłego roku już 26 czerwca w krakowskiej Tauron Arena w ramach światowej trasy The Alicia + Keys World Tour.

Artystka tak opowiada o „KEYS": „To mój ulubiony projekt do tej pory! To droga, którą podążam i to ja prowadzę. Uwielbiam obie wersje – są jak sobota i niedziela. Pokochacie tę muzykę!". Na 26-utworowym podwójnym albumie gościnnie wystąpili Khalid i Lucky Daye w „Come For Me (Unlocked)", Lil Wayne w „Nat King Cole (Unlocked)", Brandi Carlile w „Paper Flowers (Originals)", Pusha T w „Plentiful (Originals)" i Swae Lee w „LALA (Unlocked)".

ALICIA KEYS

Piosenkarka, autorka tekstów i pianistka Alicia Keys stała się międzynarodową gwiazdą na początku 2000 roku dzięki wyrafinowanej mieszance klasycznego i współczesnego R&B. Za przebojem numer jeden „Fallin'" stał jej pierwszy album, „Songs in A Minor" (2001), rozszedł się w ponad 50 000 egzemplarzy w ciągu pierwszego dnia, a ostatecznie sprzedał się w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy na całym świecie, dając tym samym początek długiej karierze 20-letniej wówczas artystki. Od czasu zebrania pięciu nagród Grammy za swój debiut, Keys kontynuuje udoskonalanie swojego charakterystycznego brzmienia, specjalizując się w rozdzierających balladach miłosnych i pozytywnych hymnach motywacyjnych. Artystka, nie będąc przy tym zbytnio popową, przemawia nie tylko do fanów R&B. Jej kolejne albumy studyjne w latach 2000 i 2010, a mianowicie „The Diary of Alicia Keys" (2003), „As I Am" (2007), „The Element of Freedom" (2009), „Girl on Fire" (2012) i „Here" (2016), osiągnęły numer jeden lub dwa na liście Billboard 200 i wyprodukowały crossoverowe hity, takie jak „You Don't Know My Name" i „No One". Co więcej, zdobyła uznanie w Recording Academy dziesięcioma dodatkowymi nagrodami Grammy. Keys rozpoczęła trzecią dekadę swojej działalności z „Alicia" (2020), płytą winylową, która umocniła jej reputację jako artystka, która chętnie wspólpracuje z innymi artystami. Na albumie pojawili się między innymi tacy artyści jak: Miguel, Ed Sheeran, czy Khalid.*

LOUS AND THE YAKUZA

Belgijsko-kongijska artystka oraz aktywistka Lous and the Yakuza zadebiutowała w 2019 roku albumem Gore – w całości śpiewanym i rapowanym po francusku, który zgromadził ponad 130 milionów streamów na całym świecie i 40 milionów wyświetleń na YouTube.

Lous we współpracy z El Guincho (Rosalia) stworzyli ponadczasowy album, który odzwierciedla złożoną osobowość artystki. Słyszymy tu rozmyślania o potrzebach, pragnieniach, ludzkim pięknie i seksualności. Lous używa w swoich utworach m. in. rytmów rumby kongijskiej, które idealnie współgrają z brzmieniem latynoskiego producenta. To wszystko łączy się w fuzji z trapowymi bitami, electropopem i hip-hopowymi inspiracjami. Ta różnorodność pokazuje jak interesującą postacią jest Lous: poruszającą się pomiędzy szczęściem a smutkiem. Z uderzającym debiutanckim singlem „Dilemme" (55 milionów streamów i platyna we Włoszech), po którym nastąpiły prestiżowe międzynarodowe współprace (Joey Bada$$, Tha Supreme i Mara Sattei, Sfera Ebbasta).

Lous jest słynna z czarujących występów w Colors, The Tonight Show czy Tiny Desk (NPR), prestiżowych okładek (iD, Pop Mag, Elle) oraz uznania prasy (New York Times, Vogue, Vanity Fair itp.), które spozycjonowały ją jako artystkę, na którą warto mieć oko.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama