Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 19:58
Reklama

Natalia Przybysz coveruje Brodkę – rusza druga odsłona akcji na XX-lecie Kayaxu

Natalia Przybysz sięgnęła po anglojęzyczny hit Brodki “Varsovie”. Tym samym Artystka inauguruje kolejną, tym razem wiosenną odsłonę akcji “Kayax XX Rework”, którą wytwórnia Kayax świętuje swoje dwudziestolecie.
Natalia Przybysz coveruje Brodkę – rusza druga odsłona akcji na XX-lecie Kayaxu

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Basia Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover.

Natalia Przybysz nagrała cover bardzo dobrze znanego, anglojęzycznego hitu Brodki “Varsovie”, który ukazał się w 2012 roku na EP-ce “Lax”. Utwór doczekał się 12 mln wyświetleń w serwisie YouTube, wielu wykonów live, remixów czy wersji zagranej w ramach MTV Unplugged. Natalia Przybysz nadała “Varsovie” charakterystycznego dla siebie klimatu, chociażby w formie gitarowych brzmień.

Natalia Przybysz o coverze “Varsovie”:

Po powrocie z Oceanu Atlantyckiego z trudem mogłam pogodzić się z szarością miasta Warszawa. Wtedy przyszła propozycja nagrania piosenki na XX-lecie Kayaxu. Na liście przebojów Kayaxowych, pojawiło się „Varsovie” i niespodziewanie Brodka uratowała moją psychikę tekstem o szarym mieście i lipcowym przebudzeniu. Varsovie nagrałam i zaaranżowałam z moim zespołem: Jurkiem Zagórskim, Mateuszem Waśkiewiczem, Patem Stawińskim i Kubą Staruszkiewiczem. Zaczęliśmy jamować i wtedy uświadomiłam sobie, że warto byłoby grać cały czas partie refrenów. Mieliśmy w sobie jako inspiracje, brzmienia naszych ulubionych zespołów. Długo myślałam nad tym, żeby zaśpiewać „Varsovie” innym głosem, ale finalnie zaśpiewałam to tak, jak swoje utwory. Utwór zmiksował Jurek Zagórski, mastering – Stardelta.

“Varsovie” to dopiero początek muzycznych niespodzianek w ramach akcji Kayax XX Rework. Śledźcie media społecznościowe wytwórni przez najbliższe dni i sprawdźcie jakie covery przygotowali inni zaproszeni do akcji Artyści.

Dyskografię Natalii Przybysz zamyka wydany 11 marca album “Zaczynam się od miłości”, który składa się z niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory oraz dwóch autorskich utworów Natalii. Krążek promowały single “Oko Cyklonu”, “Zew” oraz “Jest miłość”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama