Energooszczędne domowe systemy grzewcze - co warto o nich wiedzieć?

  • 28.03.2022, 11:36 (aktualizacja 28.03.2022, 11:37)
  • materiał promocyjny
Energooszczędne domowe systemy grzewcze - co warto o nich wiedzieć?
Według większości ekspertów największą część pieniędzy za media przeznaczamy na ogrzewanie domu. Ogrzewanie zużywa zdecydowanie najwięcej energii, zwłaszcza w czasie surowej i mroźnej zimy. Według obliczeń jest to około 30 procent całego budżetu, jaki wydajemy na media w ciągu całego roku. Sporo. Dobra wiadomość jest jednak taka, że bez względu na to, jaki system grzewczy posiadasz w domu, to przy minimalnej konserwacji i jego modernizacji, będziesz mógł oszczędzać całkiem dobre pieniądze, zwiększając tym samym komfort w mroźne zimowe dni. Co więc należy zrobić? Zadbać o odpowiednią izolację, uszczelnienie i ustawienia termostatu. W ten sposób będziesz mógł zaoszczędzić nawet 30 % na rachunkach z energię, jednocześnie przyczyniając się do poprawy środowiska na świecie (zmniejszona emisja CO2).

Wskazówki dotyczące ogrzewania

Poniżej zaprezentujemy wskazówki, które pozwolą Ci oszczędzić na ogrzewaniu. Co należy zrobić, aby płacić mniej? O tym poniżej:

  • Programator termostatu musi być ustawiony tak nisko, jak to tylko możliwe, zachowując przy tym komfort i wygodę w czasie chłodnych dni - przecież nie zależy nam na tym, abyś marznął. Pamiętaj jednak, aby obniżyć nastawę, gdy śpisz lub jesteś poza domem.
  • Filtry w piecach powinno się czyścić lub wymieniać raz w miesiącu, zgodnie z zaleceniami producenta.
  • W razie potrzeby można wyczyścić wloty i wyloty powietrza i grzejniki przypodłogowe. Poza tym, upewnij się, że rurki, tudzież grzejnik, nie są przysłonięte / zablokowane przez meble, wykładzinę lub zasłony.
  • Odpowietrzaj grzejniki! Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego zawsze odpowietrzaj grzejniki. Polega to na usuwaniu powietrza z grzejników wodnych poprzez odkręcenie zaślepki w górnej bocznej części grzejnika. Należy to robić przynajmniej raz lub dwa razy w sezonie, a jeśli nie masz pewności, jak się do tego zabrać, skontaktuj się ze specjalistą lub administracją budynku.
  • Umieść żaroodporne reflektory grzejników między ścianami zewnętrznymi a grzejnikami.
  • Wyłącz wentylatory kuchenne, łazienkowe i inne w ciągu 20 minut po zakończeniu gotowania lub kąpieli. Przy wymianie wentylatorów wyciągowych rozważ zainstalowanie modeli o wysokiej wydajności i niskim poziomie hałasu.
  • W trakcie zimy dbaj oto, aby zarówno zasłony, jak i rolety w oknach wychodzących na południe, były zawsze odsłonięte w ciągu dnia, aby światło słoneczne wpadało do domu. Należy je jednak zasłaniać na noc, aby zmniejszyć chłód, który możesz odczuwać od zimnych okien.

 

Kupując nowe urządzenia grzewcze, zawsze wybieraj produkty energooszczędne. Zapłacisz niewiele więcej, a koszty eksploatacji będą znacznie mniejsze, dzięki czemu różnica wydatków zwróci się w ciągu jednej mroźnej zimy. Poza tym, Twój wykonawca powinien być w stanie dostarczyć Ci arkusze informacyjne dotyczące energii dla różnych typów, modeli i projektów (gotowe systemy grzewcze znajdziesz na stronie https://hydrotermo.pl/), które pomogą Ci porównać zużycie energii. Zapoznaj się ze standardami wydajności.

 

materiał promocyjny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe