Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 11:47
Reklama

Kotły na paliwo stałe - przegląd

W wypadku, kiedy podejmiemy decyzję odnośnie ogrzewania domu przy pomocy kotła na stałe paliwo, takiego jak te dostępne  na stronie:
Kotły na paliwo stałe - przegląd

Euroterm24 w Mielcu, uprzednio należy dokonać wyboru typu paliwa. Podjęcie tej decyzji jest istotne, gdyż firmy zajmujące się produkowaniem kotłów starają się dostosować do jednego, konkretnego typu paliwa. W chwili zastępowania go innym może pojawiać się obniżanie sprawności kotła, a nierzadko nawet o kilkanaście procent. Poza tym, przyczynia się to także do wzrostu ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Kolejna ważna kwestia to dobranie kotła. Nie jest to jakby się mogło wydawać prosta decyzja, ponieważ na rynku mamy do czynienia z szeroką gamą kotłów na stałe paliwo. Jeśli brać pod rozwagę kryterium budowy, wyróżnić można kotły ze spalaniem górnym oraz dolnym.

Kotły na stałe paliwo z górnym spalaniem

Są najłatwiejszą i najprostszą odmianą tychże kotłów. Nazywa się je komorowymi kotłami. Są one niezbyt drogie. Ich komora spalania została połączona z zasypową komorą, co przyczynia się do tego, iż w dosyć krótkim czasie mogą one uzyskać moc maksymalną. Całość paliwa, które znajdzie się w komorze spalania przechodzi do żaru, zaś spalanie odbywa się naprawdę w szybkim tempie. Kotły z górnym spalaniem mogą pracować na pojedynczym załadunku nawet do 10 godzin. Ich sprawność dochodzi do 75 procent. Kotły z górnym spalaniem posiadają jeden albo dwa ciągi spalania, jak i stały ruszt dla paleniska. Można w nich palić każdym typem paliwa, niemniej jednak największą wydajność osiągną podczas spalania węgla albo koksu. Ich minusem będzie zdecydowanie dosyć trudna obsługa, ponieważ konieczne jest codzienne ich rozpalanie. Poza tym co kilka dni należy usuwać popiół, jak i przynajmniej raz w tygodniu wyczyścić wymiennik oraz spalinowe kanały ze złogów smoły i z sadzy.

Kotły na stałe paliwo dostępne w sprzedaży na stronie https://euroterm24.pl/ostrowiec_swietokrzyski, można opalać paliwami, takimi jak: brykiet, drewno, węgiel kamienny oraz wierzbą energetyczną i zbożami energetycznymi.

Kotły na stałe paliwo z dolnym spalaniem

Nazywane inaczej zasypowymi kotłami, są znacznie bardziej nowoczesne, aniżeli kotły uwzględniające górne spalanie, ale też są droższe. Niemniej jednak różnice w cenach zwracają się po jednorazowym grzewczym sezonie, gdyż zużywają one o wiele mniejsze ilości paliwa. Kotły z dolnym spalaniem posiadają 2 albo 3 ciągi spalania, dzięki czemu cechują się doskonałą sprawnością. Komory spalania oraz zasypowa w tychże kotłach są rozdzielone, dzięki czemu możliwe jest stopniowe spalenie paliwa. Kiedy paliwo się wypala na ruszcie, to zasypywane jest ono z zasobnika. Kotły z dolnym spalaniem emitują mniejsze ilości zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Spalać można w nich węgiel, wióry, zrębki i różnego typu organiczne odpady. Największą sprawność mogą, jednakże osiągnąć na skutek spalania węgla oraz drewna, dzięki temu także zużywają kilkanaście procent mniej paliwa.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama