Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 18:09
Reklama

Krzyżówki - czy wyszły z mody

Krzyżówki, obok popularnych planszówek, były rozrywkowym hitem lat 90. - towarzyszyły nam w domu, w pracy, a nawet na wakacjach. Grube zeszyty z tradycyjnymi krzyżówkami lub tzw. jolkami, które stanowiły łamigłówki dla zaawansowanych, znajdowały się niemal w każdej kuchni. W dobie Internetu i komputerów można odnieść wrażenie, że krzyżówki poniekąd odeszły do lamusa. Czy aby na pewno?
Krzyżówki - czy wyszły z mody

Krzyżówka - więcej niż chwilowa moda

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, krzyżówkowa pasja nadal ma się świetnie, zwłaszcza w starszych pokoleniach, które doceniają jej zalety znacznie bardziej niż młodzież. Co ciekawe, ta popularna rozrywka świetnie przetrwała próbę czasu i zaadaptowała się do współczesnych realiów. Co to oznacza? Krzyżówki występują obecnie już nie tylko w formie papierowej - coraz częściej można korzystać z tej edukacyjnej zabawy również online.

Obecnie rozwiązywanie krzyżówek jest dużo mniej frustrujące niż w czasach przed spopularyzowaniem się internetu. Dzieje się tak głównie dzięki platformom z hasłami do krzyżówek, jak haslowo - ten popularny serwis tworzony jest w dużej mierze przez pasjonatów krzyżówek, który dodają własne definicje, tym samym wpływając na rozrastanie się jego szerokiej bazy haseł.

Jakie zalety ma rozwiązywanie krzyżówek?

Jeśli tę powszechną formę spędzania wolnego czasu traktujesz tylko w kategorii rozrywki, wiedz, że rozwiązywanie krzyżówek niesie za sobą wiele korzyści. Ten rodzaj intelektualnej aktywności wzmaga naszą kreatywność i pobudza mózg do pracy. Ale to nie wszystko. Krzyżówki wzbogacają nasze słownictwo, a ponadto mogą działać antystresowo - skoncentrowanie się na rozwiązywaniu haseł odwraca naszą uwagę od negatywnych myśli. Prawidłowe rozwiązanie krzyżówki wpływa też pozytywnie na nasze poczucie własnej wartości - w ten z pozoru błahy sposób przekonujemy się o bystrości swojego umysłu.

Chociażby z tych powodów krzyżówka jest bardziej produktywnym spędzaniem wolnego czasu niż bierne siedzenie przed telewizorem lub komputerem. Ta niepozorna rozrywka dodatnio wpływa na rozwój intelektualny, dlatego warto zaszczepiać pasję do krzyżówek również w dzieciach, zwłaszcza tych, które mają problemy z koncentracją.

Kiedy warto rozwiązywać krzyżówki?

Nawet bardzo zajęte osoby znajdą chwilę czasu na rozwiązanie kilku haseł. Do najlepszych okazji na rozwiązywanie krzyżówki należą zwłaszcza podróż komunikacją miejską, przerwa w pracy, czy wolna chwila w kuchni, np. w oczekiwaniu na obiad. Papierową wersję krzyżówki warto mieć w domu na wszelki wypadek, np. gdy zabraknie Internetu lub prądu. Wiele osób uzależnionych od technologii zaczyna się w takiej sytuacji mocno irytować i najlepszym rozwiązaniem jest wtedy znalezienie sobie jakiegoś angażującego zajęcia.

Krzyżówka idealnie wpisuje się w te potrzeby - skutecznie zajmuje umysł i pozwala się odprężyć. Rozwiązywanie haseł jest doskonałą odskocznią od nowoczesnych technologii i pogoni za informacją, której ulega współcześnie tak wielu z nas. Warto od czasu do czasu sięgnąć po sprawdzone, tradycyjne rozwiązania i przekonać się, że nadal są aktualne - tak samo jak 30 lat temu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Daniel 07.03.2024 20:41
Polecam krzyżówki panoramiczne wydawnictwa motywacja.net składające się z synonimów, świetnie wzbogacają zasób słownictwa

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: ZenuncjuszTreść komentarza: Na Jaśminową już podpisał bo deweloperek poprosił czy dopiero trwają pertraktacje?Data dodania komentarza: 16.04.2024, 18:12Źródło komentarza: Wójt Maciej Mońka 16.04.2024Autor komentarza: asiaTreść komentarza: świetny utwór, oby więcej takich Miki, czekam na płytę!Data dodania komentarza: 21.03.2024, 11:38Źródło komentarza: Mikołaj Macioszczyk - "Longer Days"Autor komentarza: PolubaTreść komentarza: Lecisz WujaData dodania komentarza: 07.03.2024, 23:36Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 6.03.2024
Reklama
Reklama