Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:33
Reklama

"Jeszcze mam serce" - Kamil Kowalski

Artysta prezentuje kolejny singiel i teledysk z debiutanckiego albumu "DOM".
"Jeszcze mam serce" - Kamil Kowalski

Kamil w utworze „Jeszcze mam serce" staje przed słuchaczem całkowicie obnażony i oddaje swoje najbardziej intymne przeżycia, refleksje. W tej delikatnej, gitarowej balladzie niezwykle celnie wymierza słowa i dźwięki trafiając w najczulsze struny słuchacza. To jedna z najważniejszych pozycji na albumie „DOM". Producentem singla, jak i całej płyty Kamila, jest Patrick the Pan.  

To ostatnia piosenka nagrana na moją pierwszą płytę - powstała tydzień przed oddaniem całości materiału do masteringu – opowiada Kamil Kowalski. Kiedy stworzyliśmy z Sandrą Miką szkic tej piosenki zadzwoniłem od razu do Patricka i powiedziałem, że mamy jeszcze jedną piosenkę do nagrania. Czułem, że ten utwór musi znaleźć się na płycie. Pierwszy raz poczułem się pewny w temacie, którego nie chciałem nigdy wcześniej poruszać. Odważyłem się. Sandra pomogła mi ubrać to wszystko w piękne słowa i muzykę, a z Patrickiem stworzyliśmy ostateczny kształt piosenki. Czułem, że praca nad „Jeszcze mam serce" to będzie idealne zakończenie nagrań mojego debiutanckiego albumu. Chcę głośno śpiewać o tym, że wszyscy, bez względu na nasze poglądy, kolor skóry, wygląd zewnętrzny i to kogo kochamy, mamy serce i czujemy! 

Kamil Kowalski tworzy muzykę alternatywną, której siłą jest prawda i emocjonalny przekaz. Do celu dąży małymi krokami i zawsze, jako indywidualista, chodzi własnymi ścieżkami. Udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć sukces. Od lat organizuje warsztaty i festiwale muzyczne w ramach, których współpracował między innymi z Kasią Lins, Kayah, Bovską, Pauliną Przybysz, Anitą Lipnicką czy Natalią Kukulską. W listopadzie ubiegłego roku ukazała się jego debiutancka płyta „DOM". Za stronę producencką odpowiada Patrick the Pan - artysta polskiej sceny alternatywnej, mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych, członek zespołu Dawida Podsiadło. Na płycie, gościnnie udzieliły się: Natalia Niemen, Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys i wokalistka grupy Mikromusic – Natalia Grosiak.

Na krążku znalazło się dwanaście utworów:  

  1. Wschód  
  2. Czynniki pierwsze  
  3. Gdzie jest mój dom?  
  4. Wiatr (feat. Natalia Niemen)  
  5. Jeszcze mam serce  
  6. Wiosna we mnie  
  7. Jak na imię masz? (feat. Bela Komoszyńska)  
  8. Twój  
  9. Cień  
  10. Dni (feat. Natalia Grosiak)  
  11. Szał niebieskich ciał  
  12. Zachód  

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama