Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 08:40
Reklama

Co wiemy po rundzie jesiennej Ekstraklasy – wkrótce wznowienie rozgrywek!

Od wielu lat rozgrywki Ekstraklasy są jednymi z najbardziej nieprzewidywalnych zmagań w Europie, jednak to, co wydarzyło się w rundzie jesiennej, przeszło najśmielsze oczekiwania. Głównym faworytem do wywalczenia mistrzostwa Polski w opinii zakładów bukmacherskich była Legia Warszawa, a obecnie jest to zespół, który walczy o utrzymanie. Liderem tabeli jest natomiast drużyna, która w poprzednim sezonie zakończyła rozgrywki w dolnej połowie tabeli. Czego można się spodziewać po polskim rollercoasterze w rundzie wiosennej? Zapraszam na zapowiedź.
Co wiemy po rundzie jesiennej Ekstraklasy – wkrótce wznowienie rozgrywek!

 

Runda jesienna w pigułce

Runda jesienna Ekstraklasy była naprawdę bardzo ciekawa i przyniosła wiele nieoczekiwanych rezultatów z perspektywy typerów zakładów bukmacherskich. Trzeba jednak przyznać, że nie była ona łatwym wyzwaniem. Od wielu lat w środowisku mówi się, że obstawianie Ekstraklasy, to prawie jak wróżenie z fusów. Cóż, patrząc na sezon 2021/2022 – pełna zgoda. W tym miejscu wystarczy zaznaczyć, że Legia Warszawa była faworytem przed rozpoczęciem każdego meczu w rundzie jesiennej Ekstraklasy, a mimo tego zanotowała zaledwie 5 zwycięstw w 18 rozegranych rywalizacjach. Każdy, kto obstawiał przeciwko temu zespołowi w ofercie zakładów bukmacherskich Superbet z pewnością jest teraz zadowolony. Patrząc jednak po przeróżnych forach, a także grupach typerskich, takich osób nie było zbyt wiele. Większość osób liczyła na przełamanie tego zespołu i z tygodnia na tydzień mocno się rozczarowała.

Najlepiej w rundzie jesiennej poradzili sobie piłkarze Lecha Poznań. Kolejarz w poprzednim sezonie mocno rozczarował swoich kibiców, dlatego też nie było wątpliwości, że na 100-lecie klubu piłkarze zrobią wszystko, aby zmazać plamę. Po rundzie jesiennej piłkarze Macieja Skorży mają 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Kolejorz do tej pory nie przegrał żadnego meczu na swoim boisku, jednak na wyjazdach zaliczył 2 wpadki.

Mecze wyjazdowe

Podsumowanie rundy jesiennej rozpoczniemy od meczów na wyjeździe. W klasyfikacji poza własnym stadionem najlepiej radził sobie Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna byli drużyną, której najczęściej można było zaufać w ofercie zakładów bukmacherskich. Mowa tutaj o zespole, który w 10 rozegranych rywalizacjach wywalczył 17 punktów. Za ich plecami uplasowały się takie drużyny jak Radomiak, Radom, Lech Poznań czy też Pogoń Szczecin. Warto jednak podkreślić, że żadna z tych drużyn nie była absolutnym dominatorem, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe.

Co ciekawe, najlepszą defensywę w meczach wyjazdowych miał Radomiak Radom, czyli aktualny beniaminek rozgrywek. Takich wyników nie spodziewały się zakłady bukmacherskie, które przed rozpoczęciem tego sezonu typowały ten zespół do walki o utrzymanie. Jak się okazało, po raz kolejny ligowa rzeczywistość okazała się brutalna dla osób stawiających zakłady długoterminowe.

Przy podsumowaniu meczów wyjazdowych nie sposób nie odnieść się do tego, co wydarzyło się w przypadku Legii Warszawa. Wojskowi rozegrali 9 meczów poza własnym stadionem i w tym czasie wywalczyli zaledwie 3 punkty. Na taki bilans nie składają się jednak 3 remisy, a zaledwie jedno zwycięstwo i aż 8 porażek.

Równie ciekawa jest sytuacja Wisły Płock. Nafciarze byli jedną z najlepszych drużyn w klasyfikacji meczów domowych, o czym opowiem w kolejnym nagłówku, a na wyjazdach przegrywali raz za razem. Podopieczni Macieja Bartoszka przegrali 8 z 9 rywalizacji w delegacjach. Jedyne zwycięstwo tego zespołu miało miejsce w rywalizacji z Wartą Poznań.

Statystyki meczów wyjazdowych:

  • Raków Częstochowa jest najlepszą drużyną wyjazdową w Ekstraklasie.
  • Najgorzej na wyjazdach spisywały się drużyny Wisły Płock i Legii Warszawa.
  • Legia Warszawa przegrała 8 z 9 meczów wyjazdowych.
  • Wojskowi w rundzie jesiennej nie zanotowali żadnego remisu.
  • Najmniej bramek w meczach wyjazdowych straciła drużyna z Radomia.

Podsumowanie meczów domowych

W klasyfikacji meczów domowych najlepiej radziły sobie ekipy Lecha Poznań, a także Wisły Płock. Do tej pory uzbierały one 26 oczek w klasyfikacji spotkań u siebie i nie zaznały smaku porażki. Trzeba również wspomnieć o Pogoni Szczecin, która wywalczyła 23 punkty, a ma jeden mecz rozegrany mniej przed własną publicznością od wyżej wymienionych zespołów. Portowcy również do tej pory nie zaliczyli żadnej przegranej na swoim boisku. W końcówce rozgrywek wpadkę zaliczyli piłkarze Lechii Gdańsk. Biało-Zieloni również przez większą część rundy jesiennej mogli się pochwalić brakiem porażki u siebie, ale w ostatnim starciu przegrali z Jagiellonią, co było sporym zaskoczeniem dla typerów zakładów bukmacherskich.

Podsumowując jednak ogólnie wydarzenia w meczach domowych rundy jesiennej trzeba podkreślić, że było kilka zespołów, który naprawdę solidnie prezentowało się na swoim obiekcie. Godny zaufania był między innymi Radomiak Radom, czyli ekipa beniaminka, która przed sezonem była skazywana na pożarcie. Na ten moment piłkarze prowadzeni przez trenera Dariusza Banasika powtarzają drogę Warty Poznań z poprzedniego sezonu.

Statystyki meczów domowych:

  • Najlepiej przed własną publicznością radził sobie aktualny lider tabeli, czyli Lech Poznań.
  • Najmniej bramek w meczach domowych stracił Lech Poznań i Wisła Płock.
  • Najwięcej bramek u siebie zdobyła Pogoń Szczecin – 24.
  • Górnik Łęczna stracił najwięcej bramek na swoim obiekcie – 19.
  • Najmniej bramek na wyjazdach zdobyła Warta Poznań.

Sprawdź magazyn sportowy z 19.01 -> /artykul/10534,magazyn-sportowy-19012022

Zapowiedź rundy wiosennej w ofercie zakładów bukmacherskich

W ofercie zakładów bukmacherskich są już dostępne poszczególne kursy na pierwszą kolejkę po zimowej przerwie. Emocji z pewnością nie zabraknie, ponieważ wznowiona zostanie walka o mistrzostwo Polski, a także o utrzymanie. W walce o tytuł w opinii zakładów sportowych liczą się głównie drużyny Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, a także Rakowa Częstochowa.

Walka o utrzymanie powinna być równie ciekawa, ponieważ znajdują się tam takie drużyny jak Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Legia Warszawa, Warta Poznań, Górnik Łęczna, Zagłębie Lubin, czy też Wisła Kraków. Kandydatów jest wielu, ale przypomnijmy, że od tego sezonu z ligi spadną aż 3 drużyny. W związku z tym typowanie spadkowiczów z Ekstraklasy w ofercie zakładów bukmacherskich wcale nie będzie takie łatwe.

Kursy długoterminowe, a także propozycje zakładów online na najbliższą kolejkę Ekstraklasy dostępne są na stronie legalnego bukmachera superbet.pl.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama