Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 16:38
Reklama

PREMIERA: „NIE MA”, PIERWSZY SINGIEL IWONY SKWAREK W SOLOWEJ ODSŁONIE!

Utwór „Nie ma" to pierwszy singiel z debiutanckiej płyty Iwony Skwarek (Rebeka, Shyness!), która jako Iwona Skv rozpoczęła karierę solową.
PREMIERA: „NIE MA”, PIERWSZY SINGIEL IWONY SKWAREK W SOLOWEJ ODSŁONIE!

Tak o pierwszej solowej piosence oraz nadchodzącej płycie mówi Iwona Sky:

Napisałam „Nie ma" rok temu przed świętami Bożego Narodzenia przy okazji nagonki na osoby LGBT+. Czułam się przestraszona, a zarazem wściekła na polityków i potrzebowałam to z siebie wyrzucić.  Obecnie okazuje się, że tekst jest złowieszczo jeszcze bardziej aktualny.  Idąc za słowami Doroty Sumińskiej, myślę, że winniśmy nauczyć się żyć ze sobą na Ziemi jako jeden gatunek, a nie wywozić dzieci do lasu, bo się urodziły w innym miejscu.  Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a nie homo, imigrantami, uchodźcami, etc. Stąd moje podstawowe pytanie w refrenie - kto tu serce ma, a kto go nie ma? I dlaczego ktoś w ogóle ma prawo o tym decydować? Wydaję „Nie ma" rok później, gdyż nie wiedziałam pod koniec 2020 kim jest Iwona Skv, a moją głowę i serce zajmowała muzyka i produkowanie debiutanckiej płyty mojego poznańskiego girlsbandu Shyness! W końcu zrozumiałam niedawno, że nie czuję się już Rebeką. Pamiętam, że od początku bycie „Rebeką" było odświętne, związane z wystrojeniem się na koncert, było na chwilę.  Teraz już wiem, że chcę by ta osoba na scenie była po prostu mną, by nie znikała po wyjściu ze świateł reflektorów. I przyznaję, chyba od zawsze chciałam wszystko robić sama, nie musieć iść na kompromis. Klip do piosenki ukazuje mnie w nowy sposób, moja dziewczyna, po obejrzeniu go powiedziała, że to właśnie jestem dla niej ja. To ważne.  Wyjście z koszul, garniturów, ku własnemu flow, ryzyko ukazania się w nowy sposób słuchaczom i słuchaczkom. Produkuję obecnie dalszy materiał na płytę, siedząc sobie w swoim domowym studio w Poznaniu. 

Iwona Skwarek to piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i dj'ka poruszająca się w kręgu muzyki elektronicznej. Jest posiadaczką niesamowitego głosu i songwriterskiego zmysłu. Właśnie wydała swój pierwszy solowy singiel jako Iwona Skv.  

Muzyką zajmuje się od zawsze, a mieszka i komponuje w Poznaniu. Jej dyskografię zamyka wydany w 2021 roku debiutancki album czteroosobowego girlsbandu Shyness!, którego była producentką. Jako połowa duetu Rebeka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i poza jej granicami (Sziget Festival w Budapeszcie, Zandari Festa w Seulu). W tym duecie wydała trzy płyty długogrające :"Hellada", "Davos" i "Post Dreams" oraz wiele singli, EP i remixów docenionych zarówno przez publiczność, jak krytyków.  

Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie jest ulubionymi instrumentami są syntezatory analogowe. Jest absolwentką kulturoznawstwa na UAM. Gościnnie wystąpiła na płytach takich artystów jak: Fisz Emade Tworzywo, Moullinex, Catz'n'Dogz, Daniel Bloom, Wczasy czy Mirror People. Jej głos był remiksowany przez klasyków klubowej muzyki - RAC, Punks Jump Up i Kamp!.  

Utworem "Pocałunek" po raz pierwszy otwarcie zaangażowała się w sprawy społeczności LGBT+, dokonując przy tym coming outu. Iwona Skv to nowy etap w jej karierze, będący sumą doświadczeń i zmian, jakie zaszły w życiu artystki i jej muzycznym świecie na przestrzeni ostatnich lat. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama