Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 00:15
Reklama

Ten Typ Mes "Hello Baby" - premiera płyty!

To dziewiąty solowy album w dorobku artysty, jednocześnie najbardziej dopracowany i osobisty.
Ten Typ Mes "Hello Baby" - premiera płyty!

Po wydaniu Rapersampler w 2018 roku raper bynajmniej nie próżnował. Piotr Szmidt regularnie koncertował, dogrywał się do kawałków innych artystów (m.in. braci Kacperczyk, Otsochodzi i Pezeta) i współtworzył tajemniczy kolektyw Biały Tunel. Na jego kolejną, dziewiątą solową płytę słuchaczom przyszło jednak czekać trzy lata, ale ich cierpliwość wreszcie została wynagrodzona. Hello Baby, to jedno z najbardziej dopracowanych, a zarazem osobistych wydawnictw w dorobku Tego Typa Mesa.  

Krążek powstawał w czasie, gdy raper za chwilę miał przywitać na świecie swojego syna, Rysia. – Jego punkty orientacyjne to staranie się o potomstwo, ciąża i wyczekiwanie nowego członka rodziny. Do tego dołożyłem pozornie błahe piosenki, które podprogowo korespondują z poważnymi decyzjami – opowiada Mes, po raz kolejny sprawnie żonglujący grami językowymi i narracją. Przemyślenia z tamtego okresu zestawił z klimatycznymi, eklektycznymi beatami, które w przeważającej większości stworzyli saksofonista Kuba Więcek, Jordan oraz Moo Latte. Gościnne na albumie pojawiają się m.in. Kękę, Berson, Dizkret czy Legendarny Afrojax.  

Ten Typ Mes – Hello Baby (tracklista)  

  1. Masz 1 nowe zaproszenie (prod. Moo Latte) 
  2. Joga (prod. Dryskull, dodatkowe wokale Maryla Modzelan) 
  3. Foliage (prod. Jordan) feat. Koza 
  4. Only in Warsaw (prod. Atutowy) 
  5. Ślepy los (prod. Kuba Więcek) feat. Emil Blef 
  6. Idealny raper (prod. WorstCase) 
  7. Oj, czy zna? (prod. Kuba Więcek & Mes, dodatkowe wokale Ewa Ekwa) 
  8. Hello Baby (prod. Kuba Więcek) 
  9. Vienna (prod. Jordan) 
  10. Krew z krwi (prod. Kuba Więcek, dodatkowe wokale Maryla Modzelan) 
  11. Kręci się (prod. Moo Latte, dodatkowe wokale Lena Osińska) 
  12. Momma's boy (prod. Jordan) feat. Berson 
  13. Z boku na bok (prod. Kuba Więcek, dodatkowe wokale Kacperczyk & Lena Osińska) feat. KęKę 
  14. Akuku (prod. Moo Latte, dodatkowe wokale Maryla Modzelan) 
  15. Prokreacyjne pierdolenie (prod. Moo Latte, harmoszka Afrojax) feat. Legendarny Afrojax 

Bonus tracks: 

  1. My way (prod. Jordan_Bypass) feat. Dizkret & Gedz 
  2. Bye, bye (prod. Spear Oh) 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama