Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:53
Reklama

Nowy album Ewy Bem już dostępny!

Po blisko czterech latach z nową płytą powraca jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu.
Nowy album Ewy Bem już dostępny!

Płyta "Live" jest zapisem koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław 4 marca 2015 roku. Tego dnia, w wypełnionej po brzegi sali wybrzmiały nie tylko wspaniałe przeboje Ewy Bem - takie jak "Podaruj Mi Trochę Słońca" czy "Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu", ale też także piosenki z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego.

Ewa Bem tak zapowiada swój album:

Słuchanie jazzu to nie lada sztuka... Ale jeśli poświęcicie temu dosyć skupienia, i otworzycie serducha na radość, na wolność, na wszelkie dobre uczucia... To okaże się, że trwa Wasza bardzo fajna podróż. Pragnęłabym, żeby była relaksująca i niespieszna... I żebyśmy powędrowali razem!

(fot. Iza Grzybowska)

Album promują single, "Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu" oraz "Podaruj Mi Trochę Słońca", których można posłuchać w serwisie YouTube.

 Na płycie usłyszymy utwory: 

  1. Trudniej Wierną Być w Sobotę

  2. Cały Świat

  3. Walc Szczęście

  4. Wyrzeźbiłam Twoja Twarz w Powietrzu

  5. Podaruj Mi Trochę Słońca

  6. Dla Ciebie Jestem Sobą

  7. Niepewność

  8. Wschód Słońca W Stadninie Koni

  9.  Por Favor

  10.  Jak To Dziewczyna

  11.  Więc Jak?

  12.  Wiązanka: Żyj Kolorowo; Sprzedaj Mnie Wiatrowi; Wyszłam Za Mąż, Zaraz Wracam; Kolega Maj; Miłość Jest Jak Niedziela

  13.  Powrotna Bossa Nova

  14.  Wszystko Mi Mówi, Że Mnie Ktoś Pokochał

  15.  W Dzikie Wino Zaplątani

  16.  W Słowach Ślad Tylko Został

Ewie Bem na scenie towarzyszą wybitni muzycy: Andrzej Jagodziński (fortepian), Robert Majewski (trąbka), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja) i Adam Cegielski (kontrabas). W takim samym składzie artystka wystąpi w Warszawskim Teatrze Studio, gdzie 6 grudnia odbędzie się koncert premierowy.

Premiera albumu "Live", to nie koniec niespodzianek jakie Ewa Bem przygotowała dla swoich fanów na ten rok!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama