Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:15
Reklama

Rynek pracy w stolicy - Jak znaleźć atrakcyjne oferty zatrudnienia?

Warszawa to bardzo atrakcyjny i często wybierany kierunek przez młode osoby chcące rozpocząć swoją karierę zawodową, jak i przez bardziej doświadczonych fachowców, marzących o rozwoju i większych zarobkach. Obecnie najpopularniejszym sposobem na szukanie zatrudnienia jest internet. Niestety pełno w nim niesprawdzonych ofert od podejrzanych podmiotów mogących wprowadzić w błąd osoby poszukujące pracy. Jak więc odnaleźć się w gąszczu ogłoszeń i znaleźć te najbardziej atrakcyjne oferty pracy w stolicy?
Rynek pracy w stolicy - Jak znaleźć atrakcyjne oferty zatrudnienia?

Korzystaj ze sprawdzonych portali

Godna zaufania strona to ta, która jest zweryfikowana przez zewnętrzny serwis. Jeśli dodatkowo Twój antywirus nie wykrył w niej żadnych plików śledzących, to znaczy jesteś na odpowiedniej witrynie. Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę to dane kontaktowe. Sprawdzony i godny zaufania portal będzie miał podany adres swojej siedziby, numery telefonów oraz adresy e-mail do poszczególnych jego oddziałów. Strona powinna być też jak najbardziej przejrzysta i czytelna, a oferty w niej zawarte zawierać okres trwania rekrutacji, miejsce pracy oraz typ umowy i rodzaj etatu. Dodatkowym atutem będzie profil samego pracodawcy, na którym osoba szukająca zatrudnienia będzie mogła sprawdzić opinię o firmie/zakładzie. Dobry portal z ofertami pracy będzie dawał również założenia własnego konta i aplikowania za jego pośrednictwem. Przykładem takiej strony jest portal GoWork. Nie czekaj i sprawdź oferty pracy w Warszawie.

Wypełnij deficyt

Obecny rynek pracy w Warszawie jest bardzo nierówny. Są bowiem w nim zawody maksymalnie przepełnione takie jak: trenerzy fitness, pracownicy biur podróży i punktów obsługi turystycznej, pracownicy ruchu lotniczego, barmani, kelnerzy. Przepełnione są również agencje reklam, sprzedaży oraz PR. Z drugiej jednak strony istnieje wiele zawodów, w których brakuje rąk do pracy. Nic więc dziwnego, że pracodawcy są w stanie zaoferować naprawdę atrakcyjne warunki. W jakich branżach można więc trafić na takie oferty?

Na pierwszym miejscu jest IT

Co by nie mówić, branża IT rozwija się bardzo dynamicznie. Nie każdy jest w stanie nadążyć, dlatego też specjaliści w tym fachu są tak dobrze wynagradzani. Na pensję od 4500 do nawet 7000 złotych "na rękę" może liczyć administrator systemów IT. Programiści są w stanie zarobić nawet 8000 - 9000 złotych netto.

Budowlanka również szuka

Branża budowlana także cierpi na deficyt pracowników. Chodzi tu zarówno o prostych pracowników budowlanych, jak i osoby z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami. Betoniarze, blacharze, brukarze, cieśle, dekarze, operatorzy maszyn budowlanych oraz stolarze to bardzo poszukiwane zawody. Podobnie jest z absolwentami kierunków elektrycznych. Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy również mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy.

Transport i spedycja

Rozwój handlu internetowego znacząco wpłynął na ilość pracy kurierów. Osoby trudniące się transportami krajowymi, jak i kierowcy samochodów ciężarowych na trasach międzynarodowych również mogą znaleźć atrakcyjne oferty pracy. Podobnie rzecz ma się w przypadku pracowników magazynowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama