Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 19:01
Reklama

Kryptowaluty, czyli czym jest bitcoin i jak dokładnie działa?

Bitociny zostały wytworzone przez zespół ludzi lub człowieka o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Technologię zaprezentowano w dokumencie z roku 2008. Koncepcja jest banalnie prosta. Bitcoiny są cyfrowymi pieniędzmi pozwalającymi wykonywać bezpieczne transakcje peer-to-peer w Internecie. Na początku roku 2021 kurs Bitcoina przekroczył 50 tysięcy dolarów i nieustannie rośnie. Ludzie na całym świecie zastanawiają się zatem - czy jest to odpowiedni moment, aby swoje oszczędności ulokować w tej właśnie walucie?
Kryptowaluty, czyli czym jest bitcoin i jak dokładnie działa?

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty są walutą kryptograficzna, czyli inaczej mówiąc walutą wirtualną. Co się z tym wiąże - posiadacz ma ją jedynie w telefonie lub na komputerze, nie może ich posiadać fizycznie w ręce. Wszystkie transakcje za pomocą kryptowalut odbywają się drogą elektroniczną. Wszystkie kryptowaluty posiadają swój niepowtarzalny kod. Jego celem jest zabezpieczenie jednostek przed wykorzystaniem ich więcej niż raz, a także skopiowaniem ich. Są one zatem jedynie zapisem informatycznym oraz nie posiadają żadnej formy fizycznej.

Bitcoin - czy warto?

Na to pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Opinie na temat bitocinów są bowiem bardzo różne, wręcz skrajne. Wśród zalet, jakie wynikają z kupowania waluty internetowej znajdziemy:

  • rosnąc popularność,
  • niesamowicie duży potencjał w rozwinięciu tej technologii,
  • wzrost udziału kryptowaluty w transakcjach oraz płatnościach,
  • duże zaufanie do kryptowalut,
  • potencjalne duże szanse na wysoki zwrot z inwestycji.

Inwestycje w bitcoina budzą jednak wiele wątpliwości. Wśród najczęściej wymienianych wad znajdziemy:

  • spore wahania cen,
  • duże ryzyko utraty środków,
  • niestabilność rynku
  • podatność na spekulacje.

Skąd wziąć bitcoin?

Najłatwiejszym sposobem, aby stać się posiadaczem bitcoin jest ich zakup za pośrednictwem giełdy internetowej takiej jak Coinbase. Ułatwia ona sprzedawanie, kupowanie, przechowywanie, odbieranie oraz wysyłanie bitcinów oraz nie wymaga samodzielnego przechowywania ich za pomocą rozwiązania, jakie nazywane jest kluczem prywatnym oraz publicznym. Poniżej wyjaśniamy jak kupić bitcoin.

Jak to dokładnie działa?

  • Każdy, kto dołącza do sieci bitcoin otrzymuje swój klucz publiczny. Składa się on z wielu cyfr oraz liter, które traktowane są jak adres e-mail. Otrzymujemy również klucz prywatny odpowiadający hasłu.
  • Odbierając, wysyłając oraz kupując bitcoiny otrzymujemy także klucz publiczny, który odblokowuje nam nasz wirtualny sejf, a także umożliwia dostęp do pieniędzy.
  • Każdy może wysyłać nam bitcoiny za pomocą naszego klucza prywatnego, jednak my będziemy mogli mieć dostęp do bitocinów znajdujących się w wirtualnym sejfie.
  • Obecnie istnieje wiele sposobów, aby przechowywać bitcoiny. Najprostszym z nich jest jednak skorzystanie z wirtualnego portfela.
  • Aplikacja Coinbase umożliwia nam przelewanie środków z jednego banku do drugiego. Dzieje się to na takiej samej zasadzie jak tradycyjne przelewy bankowe.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: ZenuncjuszTreść komentarza: Na Jaśminową już podpisał bo deweloperek poprosił czy dopiero trwają pertraktacje?Data dodania komentarza: 16.04.2024, 18:12Źródło komentarza: Wójt Maciej Mońka 16.04.2024Autor komentarza: asiaTreść komentarza: świetny utwór, oby więcej takich Miki, czekam na płytę!Data dodania komentarza: 21.03.2024, 11:38Źródło komentarza: Mikołaj Macioszczyk - "Longer Days"Autor komentarza: PolubaTreść komentarza: Lecisz WujaData dodania komentarza: 07.03.2024, 23:36Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 6.03.2024
Reklama
News will be here
Reklama