Spięty gra „Okudżabę"!

  • 17.09.2021, 12:45
  • Piotr Stojowski
Spięty gra „Okudżabę"! materiały prasowe
„Okudżaba (Live Session)" to kolejny klip promujący solowy album Spiętego „Black Mental".

Video jest zapisem live sesji, która odbyła się w demoroomie firmy Soundtrade w Piasecznie. „Okudżabę" wykonał zespół w składzie: Spięty - wokal, Bartek Kapsa - perkusja i sampler, Patryk Kraśniewski - klawisze, Mikołaj Zieliński - bas i klawisze. Realizacją klipu zajął się Marcin Klinger.
Album „Black Mental", który jest solową odsłoną twórczości Spiętego, ukazał się w kwietniu.  Kwintesencją płyty jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu. Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty - „Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić - to bitem i rymowanym CKM-em. Systemie ja się poddaję...już dłużej naiwny być nie zdołam". Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje!

 

Spięty z zespołem promują album „Black Mental" na koncertach, a na najbliższe zapraszają do Białegostoku, Gdańska i Krakowa. Szczegółowy plan:
 

15.10.2021 Białystok, Kino Forum
23.10.2021 Gdańsk, Klub Stary Maneż
26.11.2021 Kraków, Klub Studio Festiwal Synestezje

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe