Szymonmówi i Dzikość Serca

  • 23.08.2021, 14:41
  • Piotr Stojowski
Szymonmówi i Dzikość Serca materiały prasowe
Po debiutanckim singlu i teledysku „Grochów", czas na „Dzikość serca". Utwór, w którym Szymonowi towarzyszy wokalnie Swiernalis przypieczętowany został zjawiskowym teledyskiem autorstwa Marty Bijan. Debiutancka płyta szymonmówi „Coś się zepsuło" zostanie wydana 17 września 2021 roku nakładem Mystic Production.

Szymon o „Dzikości serca": 

Do napisaniu tekstu zainspirowała mnie opowieść mojej przyjaciółki o jej rozstaniu kilka lat temu. Jakoś bardzo mnie to dotknęło i miałem ochotę dać jej znać, że nie musi być z tym wszystkim sama. Potem zacząłem rozpamiętywać jak ktoś mnie kiedyś zdradził i tak jakoś poszło do przodu wszystko. Zdrada jest okropną rzeczą i bardzo trudno z niej się wydźwignąć. Zręby powstawania piosenki można zobaczyć w filmie dokumentalnym „Mój projekt życia" (na kanale Martina Stankiewicza). Martin odrzuca ją tam jako „zbyt smutną i depresyjną", a ja byłem pewien, że to będzie super utwór. Dopracowałem go w domowym zaciszu i podczas pracy w studio ze Swiernalisem postanowiłem połączyć jej hejdoprzoduizm z intymnym tekstem i dodaliśmy do tego defetyzm Pawła. Autorką teledysku do utworu jest Marta Bijan. Zainspirowana filmem Lyncha stworzyła fantastyczny obraz, opowiadający o śmierci, miłości i tańcu, czyli wszystkich rzeczach o których warto robić sztukę. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodziła się na tą współpracę i bardzo dumny z ostatecznego efektu.  

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe