Mazowieckie gminy z największą liczbą zaszczepionych w kraju

  • 20.08.2021, 08:21 (aktualizacja 20.08.2021, 10:12)
  • Jowita Leszczyńska
Mazowieckie gminy z największą liczbą zaszczepionych w kraju
Liderem statystyk prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia jest gmina Podkowa Leśna, gdzie w pełni zaszczepionych zostało już 65,8 proc. mieszkańców. Na drugim miejscu znalazła się w Warszawa z wynikiem 64,7 proc. Wśród gmin w których ten odsetek przekroczył 60 proc. znajdują się także: Raszyn, Michałowice, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno oraz Lesznowola.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od września bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Już od września ruszą bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób powyżej 50. roku życia. Z programu może skorzystać ponad 5 tysięcy osób. Taką usługę będzie świadczyć kilkadziesiąt punktów na terenie całego województwa. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 6 milionów złotych.

Remonty i konserwacje mazowieckich zabytków

W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 12 mln zł. W sumie uda się wyremontować aż 154 obiekty, z czego 22 w Warszawie i powiatach okołowarszawskich. Z beneficjentami spotkali się wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz radni województwa mazowieckiego i wręczyli im certyfikaty „Cenny zabytek Mazowsza”.

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu.

Jowita Leszczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe