Amerykańskie milionerki - zapowiedź

  • 31.07.2021, 17:36
  • Piotr Stojowski
Amerykańskie milionerki - zapowiedź materiały prasowe
11 sierpnia ukaże się książka Kazimierza Bema "AMERYKAŃSKIE MILIONERKI". To zbiór opowieści o zamożnych Amerykankach, które w czasach la belle epoque robiły oszałamiające kariery w Europie.

W czasach la belle époque, zwanej też za oceanem Gilded Age, zubożałe europejskie rody chętnie sięgały po zasobne posagi amerykańskich milionerek. Skąd brały się te fortuny? Czy milionerki były szczęśliwe? I jak poza bogactwem zapisały się w historii?

Kilkaset Amerykanek wyszło w tym czasie za mąż za arystokratów ze Starego Kontynentu. Choć w oczach mężów ich najważniejszą zaletą były zawrotne pieniądze – stąd ich pogardliwa nazwa „milionowe arystokratki" – to wiele z nich okazało się kobietami nietuzinkowymi, hojnymi patronkami nauki, sztuki, muzyki i ochrony przyrody.

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe