Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 15:54
Reklama

Jaką pralkę wybrać do małej kuchni?

Pralka w zabudowie w małej kuchni to bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli niewielkich mieszkań. Umożliwia to zaoszczędzenie miejsca w łazience, zwłaszcza gdy takie pomieszczenie jest niewielkie i musimy zdecydować się na rezygnację z niektórych elementów wyposażenia. Świetnym pomysłem jest zabudowanie pralki, dzięki czemu nie będzie się ona rzucała w oczy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku salonów połączonych z aneksem kuchennym.
Jaką pralkę wybrać do małej kuchni?

Kiedy warto postawić na pralkę w małej kuchni?

Zabudowana pralka w kuchni jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez właścicieli mieszkań z ograniczonym metrażem. Bardzo często łazienka w bloku nie posiada zbyt dużych wymiarów, dlatego na małej przestrzeni trudno jest pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia. Umiejscowienie pralki w kuchni będzie więc świetnym pomysłem, a łazienkę będziemy mogli zagospodarować tak, aby była ona dla nas prawdziwą strefą relaksu. Dodatkowo zyskamy w ten sposób miejsce, które będziemy mogli przeznaczyć na, chociażby prysznic.

Z drugiej strony warto wspomnieć również o tym, że pralka podczas pracy wydaje hałas i wibracje, co może zaburzać naszą spokojną i relaksującą kąpiel. Podłączenie urządzenia piorącego w kuchni nie stwarza żadnych problemów, ponieważ znajdują się tam odpowiednie wejścia wodno-kanalizacyjne.

Jakie są zalety zabudowy pralki w małej kuchni?

Kuchnia wyposażona w pralkę posiada wiele cennych zalet. Zwolennicy takich rozwiązań przekonują, że dzięki temu mają znacznie więcej miejsca do zaaranżowania przestrzeni wypoczynkowej w łazience. Kolejną zaletą jest to, że znacznie łatwiej jest wkomponować pralkę w ciąg kuchenny niż w przestrzeń łazienkową. Urządzenie zakryte drzwiczkami i umieszczone pod blatem nie będzie rzucać się w oczy. Dodatkową korzyścią jest to, że sprzęt znajduje się blisko zmywarki czy piekarnika, więc jednocześnie można korzystać z wielu urządzeń bez przechodzenia do drugiego pomieszczenia.

Którą pralkę zakupić do niewielkiej kuchni?

Wybierając urządzenie piorące do małej kuchni, należy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka ma być jej wielkość, pojemność i klasa energetyczna oraz pozostałe czynniki mające wpływ na jakość użytkowania. Dobrym pomysłem jest pralka ładowana od góry. Dla wielu użytkowników ważna jest automatyka wagowa, która pozwala określić konkretną ilość wody do załadunku oraz modele cechujące się niskim zużyciem energii. Rodzice małych dzieci zwracają szczególną uwagę na to, aby urządzenie miało odpowiednie zabezpieczenia, takie jak funkcja opóźnionego startu czy możliwość skrócenia czasu prania.

Nowoczesne pralki wyposażone zostały w specjalny system, który aż do 6 godzin pozostawia świeżość ubrań po zakończeniu całego cyklu prania. Dodatkowo takie sprzęty charakteryzują się cichą pracą i mają specjalne programy do prania rzeczy wypełnionych puchem, takich jak kurtki, a nawet kołdry. Dla miłośników sterowania mobilnego również powstały nowoczesne modele pralek, które świetnie sprawdzają się w zabudowie w małej kuchni. Dzięki łączności z WiFi umożliwiają tworzenie nowych programów oraz sprawdzanie komponentów urządzenia.

Jeżeli nie wiemy, na który sprzęt się zdecydować, to zawsze możemy zapytać o pomoc sprzedawców, którzy z pewnością doradzą najlepsze rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest także przejrzenie internetu, ponieważ samodzielnie możemy sprawdzić ranking pralek i znaleźć taką z podświetlanym bębnem oraz cicho pracującym silnikiem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama