Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:15
Reklama

Czym jest styl streetwear?

Streetwear to potocznie styl uliczny, który charakteryzuje się luzem, obszernymi ubraniami, maksymalnym komfortem oraz wygodą. Swoje korzenie styl ten ma w kulturze hip-hopu. To właśnie fani tej muzyki zapoczątkowali streetwear chcąc pokazać swoją osobowość oraz charakter za pomocą ubrań. Streetwear to aktualnie jeden z najbardziej modnych stylów ubierania się. Za pomocą takich strojów można pokazać indywidualizm, nowoczesność i wyróżnić swój własny charakter. Streetwear to szeroko pojęta kultura ubrań miejskich/ulicznych.
Czym jest styl streetwear?

Jakie ubrania zaliczamy do stylu streetwear?

Do tego stylu zaliczamy między innymi obszerne t-shirty, spodnie oversize, luźne bluzy a także wygodne sneakersy. Wszystkie te ubrania mają gwarantować swobodę oraz luz. Najczęściej wybierane elementy ubrania stylu ulicznego to:

  • T-shirty które mogą być pozbawione wzorów ale na przykład z intensywnymi kolorami lub z jakimś ciekawym nadrukiem czy naszywkami. Popularne są również modele, które posiadają przedłużony krój. Ważne aby były jak najbardziej komfortowe.
  • Luźne spodnie do których można zaliczyć dresy, joggery i jeansy znakomicie podkreślająca styl streetwear. Wiele takich spodni posiada celowo wykonane dziury czy przetarcia.
  • Luźne bluzy które mogą być zarówno z kapturem lub bez. Mogą być wyraziste z jakimś napisem lub oryginalnym nadrukiem ale również gładkie, jednokolorowe. Ważne aby model podkreślał osobowość.
  • Najczęściej wybierane modele butów cechują się niezwykłą wygodą, efektownym designem i przyciągają uwagę swoją niebanalną kolorystyką.

Poza podstawowym ubiorem wiele fanów mody streetwear decyduje się również na zakup kurtek, koszulek, czapek oraz akcesoriów. Zazwyczaj są to rzeczy o sportowym charakterze. Wśród tego stylu można znaleźć ubrania oversize, które maskują wszelkie niedoskonałości ale także można wybrać stroje podkreślające kształty, które są idealnie dopasowane do figury. Warto zapoznać się z najlepszymi markami wyłapując aktualne trendy i zdobywając prestiż oraz uznanie wśród swoich znajomych.

Dla kogo styl streetwear?

Styl ten jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ubrania streetwear mogą nosić zarówno osoby szczupłe jak i grubsze, starsze jak i młodsze. Nie ma tutaj ograniczenia, ponieważ najważniejszy jest komfort i wygoda.

To czy ubierzemy się ubrania stylu ulicznego zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszej osobowości. Niewątpliwie jest to styl odmładzający nas ciałem i duchem. Na pewno każda osoba, która zainteresuje się stylem streetwear znajdzie ubrania idealne dla siebie i dla swojej sylwetki. Styl ten to przede wszystkim wolność pozwalająca na łączenie różnych ubrań w jedną wyjątkową stylizacje. Materiały z których wykonane są ubrania streetwear zazwyczaj charakteryzują się bardzo wysoką jakością.

Ubrania muszą być wykonane tak aby były odporne na częstą eksploatację, odprowadzanie wilgoci, a także aby każdy element wykonany był z jak największą dbałością o każdy detal. Streetwear to styl w którym każdy znajdzie coś dla siebie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama