Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 19:30
Reklama

Cechy dobrego make-upu - najlepsze kosmetyki do makijażu

Dbanie o własny wizerunek stało się coraz bardziej świadomym działaniem. Wiele kobiet z wielką dokładnością stara się upiększyć własne ciało czy to za pomocą ubrań, specjalnych akcesoriów, zabiegów medycyny estetyczniej czy po prostu kosmetykami. Niezawodnym, codziennym rozwiązaniem jest wykonywanie dobrego i dobranego makijażu. Jak go zrobić? Jakie kosmetyki warto wykorzystać? Na co zwrócić uwagę kompletując wyposażenie do swojego domowego studia piękności?
Cechy dobrego make-upu - najlepsze kosmetyki do makijażu

Cechy dobrego makijażu

Idealny makijaż to taki, który przede wszystkim pasuje do danej osoby. Nie musi być on profesjonalnie wykonany, jednakże powinien odpowiadać zarówno wyglądowi, osobowości czy cerze kobiety. Aby był on zadawalający powinien przede wszystkim:

  • być trwały - bardzo ważnym czynnikiem dobrego make-upu jest jego pewność. Każda kobieta powinna wiedzieć, że nie spłynie on z twarzy podczas upalnego dnia lub długiego wieczoru. W tym celu warto wykonywać pewne sprawdzone techniki malowania, jak również wykorzystywać dobrej jakości kosmetyki.
  • dobrany do skóry - wykonując makijaż należy zastanowić się nad odpowiednim rozwiązaniem w stosunku do koloru i rodzaju cery. Zupełnie inaczej będzie wyglądał wizaż osób o suchej, a zupełnie inaczej o tłustej czy trądzikowej cerze.
  • dopasowany do okazji - zupełnie inaczej należy wykonać make-up ślubny, a jeszcze inaczej malować się do pracy czy na spotkanie towarzyskie. Warto tu uwzględnić długość wydarzenia, intensywność, aktywność czy możliwość pocenia się.

Aby móc poszczycić się pięknym wyglądem warto również zadać o dobrej jakości kosmetyki do makijażu. Dobre czyli jakie? Które z produktów wyróżniają się na rynku? O czym pamiętać wybierając akcesoria poprawiające urodę?

Dobre, popularne i lubiane kosmetyki dla kobiet - jak wybrać?

Aby dobrać odpowiednie akcesoria do upiększania należy uwzględnić kilka ważnych czynników. Przede wszystkim określić rodzaj cery i to właśnie tym w pierwszej kolejności się kierować. Skóra sucha potrzebuje produktów nawilżających, a alergiczna kosmetyków naturalnych, które nie uczulą i nie podrażnią ciała kobiety. Ponadto warto sprawdzać skład preparatów - ważne, by posiadały substancje ekologiczne z jak najmniejsza domieszką chemicznych elementów. Kosmetyki powinny być również wydajne i posiadać praktyczne rozwiązania. Malowanie się niemi musi być możliwe niemalże w każdych warunkach.

W kosmetyczce każdej kobiety powinny znaleźć się produkty takie jak: puder, podkład, korektor, róż do policzków, kredka do oczu, tusz do rzęs czy cienie do powiek. Do wyposażenia warto także dołączyć akcesoria do usuwania make-upu - dzięki specjalnym mleczkom czy kremom możliwe jest zachowanie odpowiedniej struktury skóry bez żadnych podrażnień czy uszkodzeń.

Kosmetyki do malowania warto również dopasować do wieku kobiety. Makijaż powinien być cechą upiększającą, a nie szpecącą czy działającą na niekorzyść pań. Warto stosować je w odpowiednich proporcjach dopasowując kolor i odcień danego produktu do samej osobowości i stylu, kreacji czy okoliczności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama