Nowoczesne dekoracje tematyczne na wesele

  • 18.06.2021, 09:47 (aktualizacja 18.06.2021, 09:52)
  • Jowita Leszczyńska
Nowoczesne dekoracje tematyczne na wesele
Wesele dla wielu osób jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z tym wymaga ono obszernych przygotowań i to na wielu płaszczyznach.

Przygotowywanie sali weselnej

Wesele dla wielu osób jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z tym wymaga ono obszernych przygotowań i to na wielu płaszczyznach. Ponadto wesele jest stosunkowo dużym wydatkiem, przez co konieczna jest ścisła kalkulacja poszczególnych kosztów, a dodatkowo rozsądne przeznaczenie funduszy na poszczególne elementy. Duża część środków finansowych przeznaczonych na organizację wesela zazwyczaj przypada na dekoracje. Współcześnie państwo młodzi jak i ich goście zwracają coraz większą uwagę na to w jaki sposób będzie wyglądała sala weselna oraz zgodnie z jakim motywem będzie ona udekorowana. Sposób udekorowania sali weselnej ma bezpośredni wpływ na klimat całej uroczystości. Dodatkowo odpowiednio udekorowana sala weselna powinna nawiązywać do konkretnych motywów (na przykład z życia państwa młodych), ale także do ich strojów. Wszystko to musi stanowić harmonijną całość. Zatem jeśli na przykład młoda para zdecyduje się na stroje bardzo stonowane i klasyczne to ekstrawagancki wystrój sali zdecydowanie nie będzie do nich pasował.

Pomysły i inspiracje weselne

Pomysły oraz inspiracje weselne można czerpać z wielu źródeł. Jednakże najlepiej jest opierać się o własne wyobrażenia, potrzeby oraz gust. Wesele powinno odzwierciedlać w pewnym sensie państwa młodych, ich upodobania, pasje. Tym samym dekoracje tematyczne na wesele stają się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim zakładają one dekorowanie sali weselnej według założonego schematu oraz zgodnie z danym motywem. Motywy te mogą być najróżniejsze. Często motywem jest miłość, wówczas sala najczęściej dekorowana jest w kolorze czerwieni z dużą ilością serc oraz innego rodzaju elementów, które odnoszą się do symboliki miłości. Innym motywem mogą być na przykład pasje państwa młodych, na przykład podróże, żeglarstwo, ale też upodobanie do natury (styl boho).

Sala weselna udekorowana tematycznie

Poza pasjami można wykorzystać także zawody młodych. Na przykład kiedy pan młody jest strażakiem warto w dekoracji sali użyć motywy właśnie strażackie. Oczywiście w przypadku innych zawodów jest to również możliwe. Tego typu nawiązania robią bardzo duże wrażenie na gościach, sprawiając, że klimat wesela jest niesamowity, a sama uroczystość pozostaje na długo zapamiętana. Warto decydować się na dekoracje sali weselnej zgodnie z założonym motywem, gdyż wówczas możemy uzyskać harmonię oraz spójność wszystkich dekoracji. Sala weselna może być pięknie skomponowana i wykazywać upodobania państwa młodych. Wesele to ich czas i wówczas to oni muszą pozostawać najważniejszymi osobami tej uroczystości. Dekoracje powinny opierać się nie tylko na bukietach kwiatów, ale także na innego rodzaju motywach. Ponadto warto wprowadzić na salę weselną dekoracje świetlne. Są one doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla małych sal, gdzie ilość miejsca jest stosunkowo ograniczona. Dekoracje świetlne mogą być bardzo zróżnicowane i zmieniać się zgodnie z założonym planem. Robią one duże wrażenie na gościach.

Jowita Leszczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe