Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 23:22
Reklama

Nowoczesne dekoracje tematyczne na wesele

Wesele dla wielu osób jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z tym wymaga ono obszernych przygotowań i to na wielu płaszczyznach.
Nowoczesne dekoracje tematyczne na wesele

Przygotowywanie sali weselnej

Wesele dla wielu osób jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z tym wymaga ono obszernych przygotowań i to na wielu płaszczyznach. Ponadto wesele jest stosunkowo dużym wydatkiem, przez co konieczna jest ścisła kalkulacja poszczególnych kosztów, a dodatkowo rozsądne przeznaczenie funduszy na poszczególne elementy. Duża część środków finansowych przeznaczonych na organizację wesela zazwyczaj przypada na dekoracje. Współcześnie państwo młodzi jak i ich goście zwracają coraz większą uwagę na to w jaki sposób będzie wyglądała sala weselna oraz zgodnie z jakim motywem będzie ona udekorowana. Sposób udekorowania sali weselnej ma bezpośredni wpływ na klimat całej uroczystości. Dodatkowo odpowiednio udekorowana sala weselna powinna nawiązywać do konkretnych motywów (na przykład z życia państwa młodych), ale także do ich strojów. Wszystko to musi stanowić harmonijną całość. Zatem jeśli na przykład młoda para zdecyduje się na stroje bardzo stonowane i klasyczne to ekstrawagancki wystrój sali zdecydowanie nie będzie do nich pasował.

Pomysły i inspiracje weselne

Pomysły oraz inspiracje weselne można czerpać z wielu źródeł. Jednakże najlepiej jest opierać się o własne wyobrażenia, potrzeby oraz gust. Wesele powinno odzwierciedlać w pewnym sensie państwa młodych, ich upodobania, pasje. Tym samym dekoracje tematyczne na wesele stają się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim zakładają one dekorowanie sali weselnej według założonego schematu oraz zgodnie z danym motywem. Motywy te mogą być najróżniejsze. Często motywem jest miłość, wówczas sala najczęściej dekorowana jest w kolorze czerwieni z dużą ilością serc oraz innego rodzaju elementów, które odnoszą się do symboliki miłości. Innym motywem mogą być na przykład pasje państwa młodych, na przykład podróże, żeglarstwo, ale też upodobanie do natury (styl boho).

Sala weselna udekorowana tematycznie

Poza pasjami można wykorzystać także zawody młodych. Na przykład kiedy pan młody jest strażakiem warto w dekoracji sali użyć motywy właśnie strażackie. Oczywiście w przypadku innych zawodów jest to również możliwe. Tego typu nawiązania robią bardzo duże wrażenie na gościach, sprawiając, że klimat wesela jest niesamowity, a sama uroczystość pozostaje na długo zapamiętana. Warto decydować się na dekoracje sali weselnej zgodnie z założonym motywem, gdyż wówczas możemy uzyskać harmonię oraz spójność wszystkich dekoracji. Sala weselna może być pięknie skomponowana i wykazywać upodobania państwa młodych. Wesele to ich czas i wówczas to oni muszą pozostawać najważniejszymi osobami tej uroczystości. Dekoracje powinny opierać się nie tylko na bukietach kwiatów, ale także na innego rodzaju motywach. Ponadto warto wprowadzić na salę weselną dekoracje świetlne. Są one doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla małych sal, gdzie ilość miejsca jest stosunkowo ograniczona. Dekoracje świetlne mogą być bardzo zróżnicowane i zmieniać się zgodnie z założonym planem. Robią one duże wrażenie na gościach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama