Nowy singiel Bibobit i Osiecka

  • 31.05.2021, 19:00
  • Piotr Stojowski
Nowy singiel Bibobit i Osiecka materiały prasowe
Bibobit / Osiecka prezentują nowy singiel! Tym razem wybór zespołu padł na utwór „Zielono Mi"

"Wydawało nam się, że ta wiosna będzie zdecydowanie łatwiejsza od poprzedniej i w pewnym sensie tak jest, ale nie dla wszystkich.  Kiedy w zeszłym roku po miesiącach spędzonych w domach, w ciszy, okazało się, że natura zaczęła odżywać - większość traktowała to jako zwiastun odrodzenia. Rzadkie gatunki zwiększyły swoje populacje, powietrze zyskało na jakości, a my zostaliśmy bacznymi obserwatorami tych procesów. Czekaliśmy tylko, aż wreszcie będziemy mogli bezpiecznie i rozsądnie wejść w symbiozę z tym zregenerowanym, po chorobie światem. Dziś, jako muzycy, czekamy nadal.

Nie ma jednak przypadków - cieszymy się, że w tej wersji "Zielono mi" postawiliśmy raczej na chilloutową harmonię w odróżnieniu od oryginału. Gdy powstawała, wydała nam się immanentna z podejściem do natury jakie miała Agnieszka Osiecka. Często w swoich opowieściach wspominała, że zieleń i przyroda mają na nią kojący wpływ. Dlatego my dzisiaj też chcemy zapalić wreszcie to zielone światło dla naszego środowiska - w każdym znaczeniu. Skoro wszyscy cytując "mamy się ku sobie" bardziej niż wcześniej - niech to "Zielono mi" będzie nadzieją na dobry scenariusz!"


Do tej pory zespół zaprezentował  cztery single zapowiadające płytę Bibobit/Osiecka, których pojawianie się tworzyło swoistą narrację do zmieniającej się społeczno - covidowej codzienności. "Dla nas ten materiał stał się idealnym komentarzem i paliwem na te trudne czasy", dlatego postanowiliśmy dzielić się nim ze słuchaczami właśnie w takim kluczu." Za każdym razem w nawiązaniu do zmieniającej się rzeczywistości. Bibobit/Osiecka to projekt, który swój początek miał na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w ramach festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Świetne przyjęcie spektaklu „Stan podgorączkowy" zaowocowało dołączeniem na stałe do repertuaru teatru, a przygotowana na tę okazję muzyka, w czasie pandemii, zyskała swoją studyjną odsłonę, która w tym roku  pojawi się na albumie.

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe