Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 09:43
Reklama

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie busa

Busy są jednym z najwygodniejszych środków transportu. Planując długą podróż, wycieczkę lub szkolenie dla pracowników w odległej miejscowości warto wynająć właśnie bus lub autobus. W ten sposób możemy zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc na paliwo, a także zapewnić komfort i spokojny przejazd wszystkim podróżującym. Jednak zanim wynajmiemy autokar warto zwrócić uwagę na wiele istotnych udogodnień. Nie bierzmy kota w worku, zwłaszcza chcąc przejechać wiele kilometrów!
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie busa

Dlaczego warto poświęcić czas i znaleźć rzetelną firmę?

Znalezienie firmy wynajmującej busy w Internecie jest stosunkowo łatwe, jednak nie każda z nich sprawi, że nasza podróż odbędzie się bezproblemowo. Szukając tej odpowiedniej dla nas, postawny przede wszystkim na przedsiębiorstwa, które na rynku są od lat, mają rozbudowaną flotę pojazdów, aktualne dokumenty, a ich usługi są wysoko oceniane przez klientów. Jeśli mamy możliwość sprawdźmy czy firma do której chcemy się udać, posiada dobre i bardzo dobre opinie. Jeśli nie - warto szukać dalej. Jedne z najlepszych wypożyczalni busów znajdują się w Olsztynie, to właśnie tam warto zacząć nasze poszukiwania! Być może dalsze wyszukiwanie nie będzie potrzebne, bo to tutejsi usługodawcy spełnią wasze oczekiwania.

Jak ważny jest stan techniczny oraz dodatkowe udogodnienia?

Wynająć bus możemy zaledwie w ciągu kilku sekund, na przykład podczas rozmowy telefonicznej, jednak odradzam tą formę rezerwacji. Jeżeli chcemy, żeby podróż odbyła się całkowicie bezawaryjnie, poświęćmy chwilę czasu, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Mianowicie, zamiast dzwonić do firmy, lepiej udać się do niej samemu. Na miejscu możemy spokojnie porozmawiać z właścicielem, dopytać o szczegóły, a przede wszystkim zobaczyć stan pojazdu, który chcemy wynająć na żywo. W ten sposób ocenimy czy autokar spełnia nasze wymagania oraz czy jest w pełni sprawny! Podczas takiego spotkania szczególnie przyjrzyjmy się oponom (czy mają wystarczająco powietrza, czy nie są łyse), wsiądźmy do fotela kierowcy - jeśli będziemy sami prowadzić, niezwykle istotnym jest, aby siedzenie było wygodne, a pedał gazu i hamulec nie ślizgały się pod butami! Co więcej warto sprawdzić ile wynosi przebieg auta, czy jest bezawaryjne, czy sygnał dźwiękowy działa oraz czy wszystkie światła w busie są w pełni sprawne. Na koniec spytajmy właściciela wypożyczalni czy autokar posiada obowiązkowe ubezpieczenia, takie jak OC, NNW, AC.

To tyle jeśli chodzi o podstawy stan techniczny pojazdu, jednak są jeszcze czynniki czy też odpowiednie wyposażenie busa, które może diametralnie odmienić naszą podróż! Pierwsze godziny wyjazdu nie wpłyną negatywnie na nasz komfort i wygodę, jednak im dalej zamierzamy się udać, tym bardziej możemy odczuć brak odpowiedniej funkcjonalności wynajmowanego autokaru. Mam tu na myśli brak: klimatyzacji, tempomatu, podłokietników, telewizora, radia czy też wspomagania kierownicy. Wynajmując odpowiedni pojazd możemy być pewni, że nasz wyjazd, nawet wielodniowy będzie bezpieczny i komfortowy, a sama podróż minie bardzo szybko!

Wynajmij busa z kierowcą!

Nie wiesz czy chcesz prowadzić, czy bezpiecznie dowieziesz ludzi do celu? Nic nie szkodzi! Planujesz podróż rodzinną, wieczór panieński, kawalerki, uroczystość albo wyjazd służbowy i nie chcesz nikogo obarczać prowadzeniem busa? Jest na to rozwiązanie. Transportem osób może zająć się osoba wykwalifikowana, która przemierzyła już tysiące kilometrów. Wiele osób myśli o wynajęciu autokaru, jednak odrzuca tę myśl, bo boi się, że nie znajdzie do tego odpowiedniego kierowcy. Jednak z pomocą przychodzą tu właściciele wypożyczalni, którzy w swojej ofercie mają możliwość wypożyczenia pojazdu z kierowcą. Jest to bardzo dobra możliwość dla każdego, ponieważ nie trzeba martwić się warunkami panującymi na drodze, a dodatkowo można odpocząć. Dlatego wynajmując bus spytajcie o możliwość wynajmu z kierowcą!

Jak się okazuje przy wynajmie busa lub autokaru trzeba zwrócić uwagę na wiele cennych aspektów. Poświęcona godzina na wyszukanie odpowiedniej firmy i spotkanie z właścicielem, to gwarancja, która zapewni nam wyjątkową i spokojną podróż. Planując wielogodzinny wyjazd weźmy pod uwagę wyżej wymienione aspekty, a na pewno całe przedsięwzięcie odbędzie się bezpiecznie, a wszyscy podróżujący będą zadowoleni i nie będą mogli doczekać się kolejnej podróży! Pamiętajmy, że nie dbając o odpowiedni wybór pojazdu i firmy, możemy mieć utrudnienia na drodze, a w wyniku komplikacji - nie dojechać na czas a nawet spowodować wypadek!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na https://kondratowicztransport.pl/

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama