Promotor smakoszy win niebanalnych

  • 23.05.2021, 12:28 (aktualizacja 23.05.2021, 18:15)
  • Grażyna Bolimowska-Gajda
Promotor smakoszy win niebanalnych Autorstwa Ja Fryta from Strzegom - Krzysztof DaukszewiczUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27237543 foto. Wikipedia
Krzysztof Daukszewicz - satyryk, artysta kabaretowy, felietonista, poeta, piosenkarz gitarzysta i kompozytor. Znany jest nam jako autor cyklu „Listy do pana hrabiego” i komentator „Szkła kontaktowego” emitowanego na antenie TVN. Ostatnio wydał: „Nareszcie w Dudapeszcie”, i „Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska”. Meneliki...” to zbiór historyjek o znawcach wszystkich alkoholi świata. Ukazały się trzy książki z tej serii: "Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska", "Cwane główki i chłopaki z drogówki. Meneliki 2", "Meneliki, limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia". W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą Krzysztof Daukszewicz mówi - Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat. Z powodu pandemii występy na żywo są niemożliwe, ma więc więcej czasu na spisywanie historii i anegdot, które od lat czekały w kolejce. Jeśli chodzi o występy na żywo, to wszystko musi mieć "wykute na blachę", tu nie ma miejsca na improwizację.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Grażyna Bolimowska-Gajda

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe