Karolina Stanisławczyk i Atrament

  • 19.05.2021, 06:35
  • Piotr Stojowski
Karolina Stanisławczyk i Atrament materiały prasowe
Autorka Cliche z pełną płytą. Premiera 21 maja.

Karolina Stanisławczyk wokalistka, pianistka, autorka tekstów. Zaczynała karierę wokalną biorąc udział w wielu konkursach wokalnych, kształcąc swój głos w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im Krzysztofa Komedy, przeglądach piosenek. W 2019 roku jej talent dostrzegł Jonatan Chmielewski, angażując ją do dwóch piosenek, które ukażą się na nowej płycie MIYO „Wyliczanka” i Zapomnieć”.

Podczas pracy nad piosenką Urban - raper na co dzień związany z wytwórnią Hypsteria Records, zaproponował w studio u Miyo, gościnny udział w jego piosence, co skutkowało po niedługim czasie podpisaniem przez Karolinę kontraktu z tą samą wytwórnią. W między czasie Karolina gościnnie dograła się do piosenki Merghaniego. 12 czerwca 2020 w Radio Eska miała premierę piosenka „Malibu” sygnowana znakiem producenckim Don Juan, a 25 września 2020 roku „V.I.B.E.”, z gościnnym udziałem Michała Szczygła.

W miedzy czasie powstają także dwa covery – „Cry me a River” – Justina Timberlake`a oraz „Zaopiekuj się mną” - grupy Rezerwat z gościnnym udziałem Bartka Klęby, finalisty Voice Kids z 2018 roku. Karolina wspiera także innych wykonawców, udzielając się np. w chórkach u Białas, Muniek Staszczyk & Kuba Więcek, Sir Mich – „Do Ciebie mówię”.

W międzyczasie Karolina gościnnie dograła się piosenki Merghani`ego „Whisky". W dniu 21 maja 2021 roku ukazuje się pierwsza solowa debiutancka płyta Karoliny Stanisławczyk Cliché. Płytę promuje singiel Atrament , nagrany i wyprodukowany w studio Jonatana Chmielewskiego (Don Juan Wielki).

Na płycie znajdzie się 9 kompozycji, m.in. debiutancka piosenka „Malibu”, mega hit „Cliché” – obie kompozycje Don Juana Wielkiego, bardzo dobrze przyjęty duet z Michałem Szczygłem „V.I.B.E.” oraz kilka nowych premierowych utworów autorstwa USL, Black KissRecords oraz Mikołaja A. Urbaniaka. Utwór „Atrament” nawiązuje podobnie jak Cliché do brzmienia synth - popowego lat 80tych. Piosenka jest równie taneczna i melodyjna jak tytułowe Cliché. Teledysk do „Atramentu” został nakręcony w Pałacu w Jabłonnie k. Warszawy. Nawiązuje klimatem do charakterystycznych scen znanych hollywoodzkich produkcji filmowych jak: „Nagi instynkt”, „Uwierz w ducha”, „Ze śmiercią jej do twarzy” i „Grease”. Wśród osób zaproszonych do obsady teledysku znalazł się m.in. aktor i raper Kamil Nożyński (Saful), znany z głównej roli w filmie „Ślepnąc od świateł”, oraz model6 edycji programu „Top Model” Daniel Tracz.

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe