Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich - 7 Dni na Mazowszu

  • 30.04.2021, 15:24
  • Urząd Marszałkowski
Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich - 7 Dni na Mazowszu
Wspólnie na placu przed budynkiem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Flagę Województwa Mazowieckiego wywiesiły władze Mazowsza, powiatu ciechanowskiego oraz miasta Ciechanowa. W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów. – Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania flagi regionu. Bądźmy dumni z Mazowsza – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak podkreśliła wagę wydarzenia.

– Flaga Mazowsza, która teraz zagości w naszych domach to symbol jedności, podkreślenie integralności Mazowsza, to także pokazanie jak ważne są dla nas wartości bliskie sercu każdego Polaka – przywiązanie do historii i tradycji. Wywieszając flagę zwracamy uwagę na to, co ważne i budowane od pokoleń – regionalny patriotyzm, przywiązanie do naszej mazowieckiej ziemi, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się województwa, Mazowsza – Serca Polski – zaznacza.

 

Flaga będzie mogła być wykorzystywana w celach identyfikacyjnych i promocyjnych, a także, po uzyskaniu zgody zarządu województwa mazowieckiego, umieszczona również na przedmiotach przeznaczonych do handlu. Władze Mazowsza zainaugurowały kampanię promującą Flagę Województwa Mazowieckiego. Flagi Mazowsza rozsyłane są do wszystkich samorządów.

 

Symboliczne znaczenie flagi dla budowania wspólnoty mazowieckiej zauważa zastępca Prezydenta Miasta Ciechanowa Iwona Kowalczuk.

– W tym trudnym czasie ogromnej polaryzacji społecznej szczególnie widzimy, jak ważne jest utrzymanie wieloletniej tradycji jedności na Mazowszu. Taką integralność mieszkańców, która pozwala na harmonijny i stabilny rozwój symbolizuje flaga regionu – podkreśla.

 

Flaga to symbol, który powinien jednoczyć zaznacza marszałek Adam Struzik.

– Symbol, z którym powinniśmy się utożsamiać i który określa nas jako Polaków, Europejczyków, ale też Mazowszan. Mazowsze to największy i od lat najszybciej rozwijający się region w Polsce. Województwo wielu szans i możliwości. Mamy więc z czego być dumniDlatego, pokażmy, że Mazowsze jest dla nas ważne, wywieszając flagę z wizerunkiem białego orła bez korony przed domem, w miejscu pracy i nauki – zachęca marszałek.

Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Integruje i skłania do refleksji o naszych korzeniach. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

 

– Mazowsze to najdynamiczniej rozwijający się region w Polsce, stwarzający mieszkańcom wiele możliwości. Flaga przypomina o naszych najsilniejszych stronach, integruje i buduje więzi społeczne – podkreśla radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski. – Właśnie dlatego radni zdecydowali, że wizerunku flagi województwa mogą używać wszyscy mieszkańcy! To bardzo dobra decyzja. Jesteśmy Mazowszanami i powinniśmy być z tego dumni – dodaje.

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

 

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe