Odszedł Krzysztof Krawczyk

  • 05.04.2021, 19:57
  • Piotr Stojowski
Odszedł Krzysztof Krawczyk Justyna Rydel Krzysztof Krawczyk w Teresinie w 2018 roku.
5 kwietnia w ostatni rejs parostatkiem wyruszył Krzysztof Krawczyk.

Już za życia był legendą. Urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. W 1963 roku założył zespół Trubadurzy. Wylansowali w tym czasie przeboje: „Kasia”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy”, „Byłaś tu”, „Kim jesteś”, „Ej, Sobótka, Sobótka”, „Cóż wiemy o miłości” czy „Przyjedź mamo na przysięgę”. Od lat 70 prowadził działalność solową. 

Wydał 42 płyty, a do tego dorobku doliczyć należy też albumy koncertowe, kompilacje, muzykę świąteczną oraz ścieżki dźwiękowe do filmów. Koncerował tak w Europie jak i za oceanem. Jego niesamowita rozpaznawalność przyniosła mu tez krótkie role w filmach. W większości z nich zagrał siebie samego.

Mimo iż odszedł, to w świecie muzyki pozostaje nieśmiertelny.
 

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe