Gutek i Ogniwa

  • 18.03.2021, 10:30
  • Piotr Stojowski
Gutek i Ogniwa okładka
Mamy singiel promujący zbliżający się album pod tytułem Stan Rzeczy

„Ogniwa" – najnowszy singiel zespołu Gutek to ostatnia z piosenek, która powstała na jego solową płytę. Stworzona i nagrana w ciągu ostatniego roku, roku zupełnie poza standardem naszego wcześniejszego życia. Banałem już stało się powtarzanie, że wszystko nam się przewróciło do góry nogami, bo przecież każdy z nas tego doświadcza. Najważniejsze dla artysty jest jednak pytanie zareagować na taką sytuację.  

- „Ogniwa" to jedyny utwór z płyty, którego nie zdążyliśmy zagrać na koncertach. Naturalnie odnosi się do sytuacji w jakiej znalazł się świat i my sami. Tekst utworu to refleksja zawierająca nutę niepokoju z dominantą nadziei, której mam pod dostatkiem i mogę się podzielić – mówi Piotr „Gutek" Gutkowski 

To słowa artysty, który po wielu latach w szeregach zespołu Indios Bravos przygotował i nagrał muzykę pod własnym szyldem. A w momencie, gdy solowy projekt zaczął się rozkręcać, po zagraniu trzech tras (a przed czwartą) i nagraniu albumu, czas się zatrzymał.  Ale zamiast narzekać - lepiej robić swoje. Jak to opisuje "Gutek" – posłuchajcie sami.  

Autorem teledysku do „Ogniw" jest Mateusz „Mania" Winkiel, znany i ceniony twórca klipów. Zespół Gutek pracował już razem z nim przy piosence „Co Noc", a jego dzieło spodobało się odbiorcom, którzy wyświetlili klip już prawie dwa miliony razy. Warto zobaczyć jak "Mania" widzi swoim okiem naszą obecną rzeczywistość. 

Premiera płyty „Stan rzeczy" – 16 kwietnia. 

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe