Alan z Brochowa potrzebuje naszego wsparcia

  • 01.03.2021, 10:09 (aktualizacja 01.03.2021, 10:16)
  • Redakcja
Alan z Brochowa potrzebuje naszego wsparcia
Justyna Winnicka i Zbigniew Tempczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Śladowie w rozmowie o 9-letnim Alanie z gminy Brochów, który potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec walczy o życie i zdrowie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie z powodu rzadkiego nowotworu złośliwego. Musi przyjmować drogą, nierefundowaną chemię, która sprowadzana jest dla niego z Niemiec. Miesięczny koszt terapii to około 10 tysięcy złotych, dużo powyżej możliwości rodziny. Lekarze mówią, że ta forma leczenia potrwa co najmniej dwa lata – do momentu, gdy rak powstrzyma swoją inwazję i możliwe stanie się przeprowadzenie operacji. Rodzinie pomagają lokalni mieszkańcy, ale nasze działania muszą być intensywniejsze, jeśli leczenie chłopca ma być zabezpieczone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Alan ma 9 lat. Jest mieszkańcem Miszor w gminie Brochów i uczniem szkoły w Lasocinie. Jest też piłkarzem lokalnego Klubu Sportowego Tajfun. Pierwsze powody do niepokoju pojawiły się na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku. To wtedy chłopiec zaczął zgłaszać bóle kolana, zwłaszcza po meczach. A zaraz potem przewrócił się na rowerze, kolano spuchło i nie przestawało boleć.

W zorganizowanie środków potrzebnych do zakupu obecnie stosowanego leku zaangażowała się lokalna społeczność. Do Szkoły Podstawowej w Śladowie, a od niedawna również w Feliksowie można przynosić nakrętki, puszki, baterie i makulaturę, dochód z ich sprzedaży w całości trafi na leczenie chłopca. Na Facebooku stworzono grupę „Pomagamy Alankowi z Brochowa”, gdzie mieszkańcy prowadzą licytacje, by wesprzeć rodzinę.

Wszelkie wpłaty można kierować na konto:

Fundacja dzieciom „Zdążyć z pomocą”

u. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 37819 Jasiński Alan Brochów – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Chętni mogą też przekazać chłopcu 1 procent podatku, należy wówczas w rozliczeniu PIT w rubryce „Numer KRS” wpisać: 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podać 37819 Jasiński Alan Brochów.

Wkrótce zacznie też działać konto dla chłopca na zrzutka.pl.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe