Zapowiadane książki historyczne

  • 30.12.2020, 06:43
  • Piotr Stojowski
Zapowiadane książki historyczne materiały prasowe
W 2021 roku na rynku mają pojawić się nowe tytuły popularnonaukowe i historyczne.

Zapowiada je między innymi Wydawnictwo Poznańskie, które zaprosiło do współpracy dwóch wybitnych historyków, którzy opiszą przemilczane karty dziejów Polski. Michał Wójcik w książce „Zemsta” przedstawi historię zapomnianych powstań w obozach zagłady (Treblinka, Sobibór, Auschwitz-Birkenau), odsłaniając nieznane dotąd i często kontrowersyjne fakty. Natomiast Kamil Janicki w książce „Pańszczyzna” podejmie temat niewolnictwa, na nowo opowiadając losy polskiego chłopstwa. W przyszłym roku zadebiutuje również Maja Iwaszkiewicz, mediewistka i historyczka sztuki, która w swojej książce „Świnia na sądzie ostatecznym” wprowadzi nas w fascynujący świat średniowiecznych zwierząt.

W następnym roku spojrzymy też poza granice Polski – w stronę Niemiec, Rosji i Szwecji. Harald Jähner w książce „Czasy wilka” (tłum. Arkadiusz Żychliński) przedstawi historię społeczną Niemiec w latach 1945-1955, Herman Lindqvist opowie ponad tysiącletnie dzieje stosunków polsko-szwedzkich, natomiast Borys Kierżun w książce „Zniewolona Rosja" (tłum. Aleksandra Okuniewska-Stronka) zarysuje historię rosyjskiego poddaństwa.

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe