Magda Welc i Babci Zegar

  • 19.12.2020, 22:55
  • Piotr Stojowski
Magda Welc i Babci Zegar materiały prasowe
Magda Welc, zwyciężczyni 3. edycji programu "Mam talent", powraca po dziesięciu latach ze wzruszającą pastorałką. - Zadedykowałam ją mojej kochanej babci - mówi 22-letnia dziś wokalistka i zapowiada nowy album.

"Babci zegar" to utwór, który Magda Welc pierwszy raz zaśpiewała już dziewięć lat temu. Pastorałka niespodziewanie pojawiła się na świątecznej płycie z najpopularniejszymi kolędami i z miejsca podbiła serca słuchaczy. Teraz, przy okazji pracy nad nowymi nagraniami, zwyciężczyni "Mam talent" postanowiła przypomnieć ten utwór, ale prezentując go w zupełnie nowym wykonaniu. - To dla mnie szczególnie ważny utwór. Zaśpiewałam go specjalnie dla mojej babci. Za każdym razem, kiedy go słyszę, uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Dlatego też i tym razem, kiedy śpiewałam go na nowo emocje były bardzo duże - tłumaczy wokalistka.

Autorem muzyki jest znany lubelski kompozytor Mariusz Ostański, z którym Welc po kilku latach rozłąki nawiązała ponowną współpracę. - Poznaliśmy się, gdy miałam 12 lat, ale już wtedy czułam, że mam do czynienia z artystą z prawdziwego zdarzenia. Po kilku latach przerwy, nasze dość spontaniczne spotkanie przy kawie przerodziło się w pomysł o ponowieniu współpracy. Obydwoje doszliśmy do wniosku, że chcemy połączyć naszą wrażliwość muzyczną i razem stworzyć coś wspaniałego - zapewnia Welc.

– W momencie zamykania produkcji płyty z kolędami, odeszła babcia Madzi. Wtedy otrzymałem piękny tekst Krzysztofa Cybrucha i od razu poczułem, że „Babci zegar" będzie wyjątkową pastorałką i koniecznie musimy ją nagrać. To odczucie towarzyszy mi do dziś, stąd pomysł na jej odświeżenie, szczególnie, że głos Magdy nabrał również nowego wymiaru - tłumaczy Mariusz Ostański.

Artyści od kilku tygodni intensywnie pracują w studiu nagraniowym nad debiutancką płytą Magdy. Pierwsze nagranie zatytułowane "Między słowami" będzie można usłyszeć już na początku przyszłego roku.

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe