Monika Jarosińska i Lester Kidson "Ludzie mówią"

  • 11.11.2020, 13:37
  • Piotr Stojowski
Monika Jarosińska i Lester Kidson "Ludzie mówią" materiały prasowe
Popularna aktorka i wokalistka Monika Jarosińska oraz muzyk i kompozytor Lester Kidson nagrali nową piosenkę pod tytułem „Ludzie mówią".

Piosenka łącząca styl rock i bossanova, niczym z klasycznych utworów Carlosa Santany oraz teledysk w liryczny sposób opowiadają o relacjach międzyludzkich w dzisiejszym skomplikowanym świecie. Tak jak mówi sama Monika: „W moim tekście chciałam przekazać, że jesteśmy oceniani każdego dnia. Ludzie oceniając innych nie zdają sobie sprawy ile mogą zadać bólu drugiemu człowiekowi. Mimo przeciwności losu, patrzmy pozytywnie na świat i wyjdźmy mu na przeciw". Muzykę skomponował Lester Kidson, Kanadyjczyk o polskich korzeniach, który do Polski przyjechał kilka lat temu aby konsekwentnie promować żywego i energetycznego amerykańskiego blues-rocka.

Lester zobaczył występ Moniki podczas jednej z imprez w Warszawie i z miejsca zakochał się w jej głosie. Krótko po tym Monika i Lester weszli do studia i zaczęli pracę nad pierwszym singlem. Pierwotna wersja piosenki była w języku angielskim ale Lester namówił Monikę do napisania własnego tekstu po polsku. Finalną wersję piosenki wyprodukował mąż Moniki, na stałe mieszkający na Malcie producent muzyczny, Robert Korzeniewski. Tam też cała trójka
postanowiła zrealizować teledysk.

Realizacją i sfilmowaniem teledysku zajął się ponownie mąż Moniki, Robert. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiedzialna jest sama Monika, która dzięki ukończeniu Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz wielu lat spędzonych na planach produkcji filmowych i telewizyjnych mogła wykreować niebanalną wizję osadzoną w klasycznym kinie lat 50tych. To nie pierwszy raz gdy Monika stanęła po drugiej stronie kamery gdyż już wcześniej realizowała i reżyserowała swoje
teledyski oraz produkcje online. W teledysku zagrali Polscy i Maltańscy przyjaciele Moniki i Roberta. 

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe