15-latek z Falent strażakiem miesiąca lipca - 7 Dni na Mazowszu

  • 05.10.2020, 15:32
  • Urząd Marszałkowski
15-latek z Falent strażakiem miesiąca lipca - 7 Dni na Mazowszu fot. Urszula Sabak-Gąska
Odważny i bardzo dojrzały – taki właśnie jest druh Mateusz Krawczyk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Falenty. Ten bohaterski młody strażak uratował życie mężczyźnie, który został poszkodowany w wypadku drogowym. Dziś za swoją niezwykłą postawę odebrał z rąk wicemarszałka Rafała Rajkowskiego tytuł strażaka miesiąca lipca oraz nagrodę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

daniem wicemarszałka Rafała Rajkowskiego tak dojrzała postawa zasługuje na wyróżnienie.

– Mateusz mimo swojego młodego wieku wykazał się nie tylko opanowaniem i rozwagą, ale też ogromną odwagą. W tego typu sytuacjach nawet dorośli często sobie nie radzą. Nie z braku chęci do udzielenia pomocy, ale raczej z obawy, że nie będą wiedzieli jak pomóc, bądź ze strachu, że zrobią to nie tak, jak należy. A tu mamy 15-latka, który widząc, co się dzieje, nie kalkuluje, tylko od razu biegnie do poszkodowanego i opiekuje się nim do czasu przyjazdu karetki.

23 lipca br. w Falentach, rodzinnej miejscowości druha Mateusza Krawczyka, doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem dostawczym mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie auto przewróciło się na bok. Młody druh wraz ze swoim starszym sąsiadem natychmiast ruszyli na pomoc. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i powiadomili o zdarzeniu odpowiednie służby. Po wybiciu szyby w samochodzie, weszli do środka i sprawdzili stan poszkodowanego. Następnie pomogli kierowcy wydostać się z pojazdu. Do przyjazdu ratowników medycznych młody strażak monitorował stan zdrowia poszkodowanego i zapewniał mu wsparcie.

Mateusz Krawczyk to niespełna 15-letni młody strażak. Od 3 lat jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Falentach.

Tytuł „Strażak Miesiąca” przyznaje mazowiecki oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagroda jest ufundowana przez marszałka województwa. Tytuł stanowi jednocześnie nominację do tytułu honorowego „Strażak Roku 2020 Województwa Mazowieckiego”.

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe