Ballada o lutniku Wiktora Paskowa

  • 01.10.2020, 13:32
  • Piotr Stojowski
Ballada o lutniku Wiktora Paskowa materiały prasowe
Nowość od Wydawnictwa Poznańskiego.

Dokładnie 30 września w polskich księgarniach pojawiła się powieść Wiktora Paskowa pod tytułem Ballada o lutniku w przekładzie Marioli Mikołajczak.

Jak wskazuje wydawca, to książka, która zadaje pytania. Czy przedmioty mają pamięć? Jeśli tak, jakie wspomnienia przechowują skrzypce, którym wybitnie uzdolniony lutnik szeptał intymne wyznania?

Heniga poznajemy przez pryzmat wspomnień dojrzewającego chłopca. Magiczna osobowość mistrza wypełnia cały świat Wiktora. W warsztacie starego lutnika powstają nie tylko skrzypce – to także schronienie przed mrocznym światem stalinizmu w Bułgarii. Droga Wiktora do dorosłości prowadzi przez niełatwe spotkania z przemijaniem i śmiercią, z niezrozumieniem i ekscentrycznymi sąsiadami z kamienicy.

Więcej o powieści w nadchodzących wydaniach audycji Książka na każdy dzień na 94,9 FM.

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe