Ziemkiewicz i Polactwo wraca

  • 10.09.2020, 13:35
  • Piotr Stojowski
Ziemkiewicz i Polactwo wraca okładki
Reedycja czterech książek autora i publicysty

Ziemkiewicz i Polactwo wraca

Wydwnictwo Fabryka Słów zapowiada kolejne wydnie książek Rafała A. Ziemkiewicza pod wspólną nazwą serii "Publicystyka okiem Ziemkiewicza". To przegląd wydarzeń z historii najnowszej Polski z charakterystycznym komentarzem autora. Autora, którego albo lubimy, albo sprzeciwiamy się każdemu słowu jakie zapisuje.

Jak autor sam mówi o sobie?
Jeśli ktoś chce się schylać, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie noszę słomy w butach, powiem mu od razu: noszę, szkoda fatygi. I właśnie dlatego nie myślę zakładać sobie tłumika i wstrzymywać się od pisania o polactwie prawdy, nie myślę kombinować, komu ta prawda służy i kogo uraduje, a kogo zmartwi. Nic mnie to nie obchodzi. Obchodzi mnie mój kraj i to, jak wygląda. A wygląda tak, że tylko rzygać. I wiem dlaczego. 
I o tym właśnie tu piszę. 

Cykl składa się z czterech książek. To: Cham niezbuntowany - w sprzedaży, Polactwo - w sprzedaży, Myśli nowoczesnego endeka - koniec września
Michnikowszczyzna - początek października.

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe