Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:56
Reklama

Samorząd Mazowsza poszukuje innowatorów - 7 Dni na Mazowszu

Jeśli prowadzisz własną firmę, która może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami lub twoja praca doktorska dotyka tematów związanych z innowacyjnością, nie czekaj i wyślij zgłoszenie do konkursu Innowator Mazowsza. Nabór trwa do 30 września br.
Samorząd Mazowsza poszukuje innowatorów - 7 Dni na Mazowszu

Kliknij aby odtworzyć

-  Mazowsze jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce i Europie. W obszarze innowacji mamy jednak jeszcze wiele do zrobienia. Zależy nam na transferze wiedzy, technologii, pomysłów, wynalazków ze świata nauki do świata produkcji. Właśnie temu służy nasz konkurs. Zachęcam do aktywności młodych naukowców oraz młode małe i średnie firmy. To szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród oraz dobrą promocję Państwa innowacyjnych produktów, pomysłów oraz technologicznych i organizacyjnych rozwiązań – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

 

Samorząd województwa od lat stawia na potencjał innowacyjnego regionu. Szybki rozwój gospodarczy jest możliwy jedynie z wykorzystaniem wiedzy, badań naukowych i nowych technologii. Dlatego ideą konkursu jest wspieranie i promowanie postaw proinnowacyjnych oraz budowanie świadomości wśród mieszkańców Mazowsza. Do konkursu można zgłaszać się w dwóch kategoriach: „Innowacyjna Firma” oraz „Innowacyjny Naukowiec”.

 

Kategoria Innowacyjna Firma

Zgłaszający się do konkursu w kategorii Innowacyjna Firma muszą prowadzić na Mazowszu firmę z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które swoją działalność gospodarczą zarejestrowały nie wcześniej niż od 1 stycznia 2014 r. W ocenie brane są pod uwagę nowe produkty lub usługi, nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe w codziennej praktyce biznesowej.

 

Kategoria Innowacyjny Naukowiec

W ramach kategorii Innowacyjny Naukowiec zgłosić mogą się naukowcy z zakończonym przewodem doktorskim lub stopniem doktora uzyskanym w ciągu ostatnich 4 lat. Przedmiot pracy powinny stanowić innowacyjne rozwiązania możliwe do wdrożenia w praktyce gospodarczej.

 

– Nasz konkurs to doskonały sposób na pogłębienie współpracy między sferą biznesu i nauki. Z jednej strony daje szanse młodym naukowcom, zaś z drugiej wspiera dynamiczne proinnowacyjne firmy. Jestem przekonany, że te dwie grupy powinny ze sobą współpracować i dzielić się pomysłami – przekonuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną formularz aplikacyjny wraz z wymaganymi załącznikami. Formularz będzie dostępny w czasie trwania naboru wniosków przez strony internetowe: www.mazovia.pl oraz www.innowacyjni.mazovia.pl. Nabór trwa do 30 września br.

 

Atrakcyjne nagrody

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy w kategorii „Innowacyjna Firma” otrzymają: I miejsce – 30 tys. zł , II miejsce 20 tys. zł oraz III miejsce 15 tys. zł zaś w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”: I miejsce 20 tys. zł, II miejsce 15 tys. zł i III miejsce 10 tys zł. Na wyróżnionych też czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: wsparcie eksperckie, indywidualny mentoring w zakresie oceny potencjału biznesowego projektu, konsultacje merytoryczne z zakresu finansowania, marketingu, aspektów podatkowych i analiz strategicznych, dostęp do przestrzeni coworkingowej, możliwość zaprezentowania rozwiązań przed gronem inwestorów/przedsiębiorców, roczny bilet na konferencje o tematyce związanej z biznesem, spotkania networkingowo-inspiracyjne, warsztaty o tematyce biznesowej, kurs przygotowujący do rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz studia podyplomowe.

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama