Samorząd Mazowsza poszukuje innowatorów - 7 Dni na Mazowszu

  • 04.09.2020, 15:54
  • Urząd Marszałkowski
Samorząd Mazowsza poszukuje innowatorów - 7 Dni na Mazowszu
Jeśli prowadzisz własną firmę, która może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami lub twoja praca doktorska dotyka tematów związanych z innowacyjnością, nie czekaj i wyślij zgłoszenie do konkursu Innowator Mazowsza. Nabór trwa do 30 września br.

loadingŁaduję odtwarzacz...

-  Mazowsze jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce i Europie. W obszarze innowacji mamy jednak jeszcze wiele do zrobienia. Zależy nam na transferze wiedzy, technologii, pomysłów, wynalazków ze świata nauki do świata produkcji. Właśnie temu służy nasz konkurs. Zachęcam do aktywności młodych naukowców oraz młode małe i średnie firmy. To szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród oraz dobrą promocję Państwa innowacyjnych produktów, pomysłów oraz technologicznych i organizacyjnych rozwiązań – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

 

Samorząd województwa od lat stawia na potencjał innowacyjnego regionu. Szybki rozwój gospodarczy jest możliwy jedynie z wykorzystaniem wiedzy, badań naukowych i nowych technologii. Dlatego ideą konkursu jest wspieranie i promowanie postaw proinnowacyjnych oraz budowanie świadomości wśród mieszkańców Mazowsza. Do konkursu można zgłaszać się w dwóch kategoriach: „Innowacyjna Firma” oraz „Innowacyjny Naukowiec”.

 

Kategoria Innowacyjna Firma

Zgłaszający się do konkursu w kategorii Innowacyjna Firma muszą prowadzić na Mazowszu firmę z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które swoją działalność gospodarczą zarejestrowały nie wcześniej niż od 1 stycznia 2014 r. W ocenie brane są pod uwagę nowe produkty lub usługi, nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe w codziennej praktyce biznesowej.

 

Kategoria Innowacyjny Naukowiec

W ramach kategorii Innowacyjny Naukowiec zgłosić mogą się naukowcy z zakończonym przewodem doktorskim lub stopniem doktora uzyskanym w ciągu ostatnich 4 lat. Przedmiot pracy powinny stanowić innowacyjne rozwiązania możliwe do wdrożenia w praktyce gospodarczej.

 

– Nasz konkurs to doskonały sposób na pogłębienie współpracy między sferą biznesu i nauki. Z jednej strony daje szanse młodym naukowcom, zaś z drugiej wspiera dynamiczne proinnowacyjne firmy. Jestem przekonany, że te dwie grupy powinny ze sobą współpracować i dzielić się pomysłami – przekonuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną formularz aplikacyjny wraz z wymaganymi załącznikami. Formularz będzie dostępny w czasie trwania naboru wniosków przez strony internetowe: www.mazovia.pl oraz www.innowacyjni.mazovia.pl. Nabór trwa do 30 września br.

 

Atrakcyjne nagrody

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy w kategorii „Innowacyjna Firma” otrzymają: I miejsce – 30 tys. zł , II miejsce 20 tys. zł oraz III miejsce 15 tys. zł zaś w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”: I miejsce 20 tys. zł, II miejsce 15 tys. zł i III miejsce 10 tys zł. Na wyróżnionych też czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: wsparcie eksperckie, indywidualny mentoring w zakresie oceny potencjału biznesowego projektu, konsultacje merytoryczne z zakresu finansowania, marketingu, aspektów podatkowych i analiz strategicznych, dostęp do przestrzeni coworkingowej, możliwość zaprezentowania rozwiązań przed gronem inwestorów/przedsiębiorców, roczny bilet na konferencje o tematyce związanej z biznesem, spotkania networkingowo-inspiracyjne, warsztaty o tematyce biznesowej, kurs przygotowujący do rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz studia podyplomowe.

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe