Nowy tabor kolejowy na trasie Sochaczew - Warszawa - 7 Dni na Mazowszu

  • 17.07.2020, 10:34 (aktualizacja 04.08.2020, 10:54)
  • Urząd Marszałkowski
Nowy tabor kolejowy na trasie Sochaczew - Warszawa - 7 Dni na Mazowszu
Klimatyzowane, szybkie, oferujące bezprzewodowy dostęp do internetu - pojazdy FLIRT będą obsługiwały trasy Kolei Mazowieckich. Nowoczesny tabor dziś po raz pierwszy pojawił się na trasie między Sochaczewem a Józefowem. Nowy sprzęt pokonał trasę do stolicy kursem relacji Sochaczew (godz. 6.06) – Warszawa Centralna (godz. 7.01).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak mówi rzecznik prasowa Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska – to kolejny etap kontraktu realizowanego na zlecenie KM przez firmę Stadler

- Odebrano kolejne pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne produkcji Stadlera. W parku taborowym Kolei Mazowieckich jest obecnie osiem nowych pojazdów trakcyjnych FLIRT.

Elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT to nowoczesne, lekkie, energooszczędne pojazdy z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Są jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno - dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi mogą osiągać prędkość 160 km/h. Są również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED.

 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe