Dunajec idealny na rafting- niezapomniane przeżycia

  • 28.07.2020, 18:40
  • Redakcja
Dunajec idealny na rafting- niezapomniane przeżycia
Jak wygląda rafting Dunajcem? Czy dla osób, które nie potrafią pływać jest to bezpieczna rozrywka? W jakim wieku dzieci można ze sobą zabrać na spływ? I co oferują organizatorzy w ramach atrakcji?

Dunajec płynie przez najpiękniejsze polskie i słowackie regiony. I w pewnym momencie dzieli ziemię na polską i słowacką. Rzeka jest jedną z ulubionych dla miłośników raftingu, a to z kilku względów. Sam rafting nie jest niczym nowym, choć w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością, ze względu na moc doznań, w tym estetycznych i adrenaliny. To świetny sposób na zorganizowanie atrakcyjnego dnia dla całej rodziny, par w każdym wieku, grup integracyjnych i samotnie spędzających czas w górach.

Ponton, ale nie taki zwykły ponton

Co prawda rafting to nie tylko spływ pontonem, bo wykorzystywane są różnego rodzaju łodzie, kajaki czy tratwy. Natomiast pontony są najpopularniejsze. Po pierwsze, są bardziej komfortowe od pozostałych. Po drugie, dają poczucie bezpieczeństwa. Po trzecie, nie są to zwykłe pontony. Wykonano je ze specjalnego, wzmocnionego tworzywa. Często wyposażone w dodatkowe metalowe zabezpieczenia. Są odporne na uszkodzenia w wyniku starcia ze skałą czy konarem.

Spływ w pełnym rynsztunku

Jest adrenalina, są emocje, musi być więc odpowiednie wyposażenie. Choć Dunajec zaliczany jest do rzek idealnych dla wszelkiego rodzaju spływów, to organizatorzy dbają, by na pontonie nudno nie było. Każdy, kto wsiada, otrzymuje ‘pakiet podróżny’:

  • kask,

  • kamizelkę,

  • wiosło.

Kamizelka na wyposażeniu jest oczywistą odpowiedzią na pytanie, czy jest to również aktywność dla osób, które nie potrafią pływać. Naturalnie, że tak. Kamizelka to sto procent bezpieczeństwa. A jeśli chodzi o dzieci, to najczęściej minimalna granica wieku to 12 lat, ale to również zależy od organizatora. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach poszczególnych organizatorów, jak na przykład na https://www.tatraprzygoda.pl/pakiet/rafting-pontony/, gdzie dowiadujemy się również, że przewodnicy mówią w kilku językach.

Jak przebiega spływ?

Zazwyczaj do wyboru jest kilka opcji, gdyż najczęściej jest to całodniowa przygoda. Rafting połączony z rowerem to oferta dla wszystkich z dobrą kondycją. Alternatywą dla tradycyjnego roweru jest e-bike. Poza tym rafting można połączyć z góralskim wieczorem. Jak to wygląda w stolicy polskich gór i jakie szczegółowo są opcje do wyboru, można sprawdzić na stronie https://www.rafting.pl/. W większości uczestnicy rzecznej wyprawy po wyjściu na brzeg, zapraszani są na obiad w góralskim stylu. A na podniebienia czeka kuszący, świeży pstrąg, między innymi, bo oferta jest szeroka. Nie od dziś wiadomo, że woda jest sprawcą wilczego głodu, dlatego dobry, konkretny posiłek po raftingu jest mile widziany.

Choć Zakopane i okolica pełne są atrakcji, to czasem brakuje pomysłów. Raftingi są alternatywą dla znanych, wydeptanych szlaków. Poza tym, jak nic innego pomagają pozbyć się negatywnych emocji i naładować akumulatory. Czy można chcieć czegoś więcej?

 

 

 

 

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe