Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 19:41
Reklama

Ręcznie robiona biżuteria jako dodatek do looku z rozkloszowaną spódnicą

Rozkloszowana spódnica, mimo zmieniających się trendów wciąż jest obecna w stylizacjach. Doskonała do każdego typu sylwetki, niezwykle wygodna, do zestawów na co dzień i tych na ważne wyjścia – to jej największe zalety. Damska szafa bez rozkloszowanej spódnicy nie istnieje! Dobrze, mała poprawka – istnieje, ale jest niekompletna. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej i zrobić mały przegląd nie tylko modeli spódnic, ale też dodatków biżuteryjnych, jakie do nich pasują.
Ręcznie robiona biżuteria jako dodatek do looku z rozkloszowaną spódnicą

 

Niezmiennie modna

Spódnice rozkloszowane podbiły modowy świat w latach 40-stych XX wieku, gdy zaprezentowano je na wybiegach jako część stylu pin-up. Stworzył je Christian Dior. Stroje z tak długą historią muszą mieć w sobie to coś, co powoduje, że panie wciąż chętnie tworzą z nimi swoje stylizacje. Niektóre modele uszyte są z lekkiego, zwiewnego, lejącego się materiału, inne z jeansu, czy sztruksu, nie brak spódnic mini, midi i maxi. Dostępne są te jednokolorowe i we wzory, część ma wiązania, kieszenie, falbanki, inne są zupełnie minimalistyczne. Nie będzie przesady, jeśli uznamy, że wybór jest ogromny. Dowodem na to jest oferta sklepu - https://naia.com.pl/spodnice-rozkloszowane.

Elegancko i z klasą

Rozkloszowana spódnica z bluzką, marynarką  i czółenkami – to zestaw idealny do pracy. Można zdecydować się na model w czerni, brązie, beżu, szarości, ale warto też zainteresować się spódnicami w soczystej zieleni, czy energetycznej pomarańczy. Należy tylko z uwagą dobierać dodatki, by nie przesadzić z ilością kolorów, o efekt kiczu nietrudno, a jak wiadomo biznesowy look ma swoje wymagania.

Jeżeli strój jest w stonowanych kolorach, można uzupełnić go przy pomocy kolczyków z kryształkami np. w fiolecie, zieleni, czy czerwieni. Doskonałym pomysłem jest założenie kompletu biżuterii – kolczyków, naszyjnika z wisiorkiem, może także bransoletki – w ten sposób nie musimy samodzielnie dobierać poszczególnych elementów i mamy pewność, że wszystko do siebie pasuje.

Natomiast jeśli spódnica posiada mocny, intensywny odcień, lepiej postawić na subtelne, nierzucające się w oczy dodatki, typu – kolczyki z maleńkimi perełkami, modele wiszące pozbawione kryształków, łańcuszki i bransoletki celebrytki.

Stylizacja na wesele

Na weselu każda kobieta chce wyglądać przepięknie, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Choć często wybierane są sukienki, nie tylko w nich można się cudnie i elegancko prezentować. Poszukując pomysłu na swój look warto mieć na uwadze także spódnice rozkloszowane. Fantastycznym wyborem będzie spódnica tiulowa, koronkowa, bądź plisowana wykonana z połyskującego materiału. Do tego pasująca do spódnicy bluzka - gładki, skromny, dopasowany model zawsze zgra się ze spódnicą rozkloszowaną. Zestaw uzupełnią szpilki, oczywiście niezbędna jest też kopertówka.

Jeśli chodzi o biżuterię, należy dobrać ją do całości. Strój w mocnych odcieniach lub taki, który nie jest pozbawiony falban, czy koronek, najlepiej dopełnią skromne, srebrne akcenty, jak np. cienki łańcuszek z zawieszką, kolczyki wiszące z niewielkimi, błyszczącymi kryształkami lub perełkami. Natomiast jeżeli ubranie jest skromne, można nieco poszaleć z biżuterią i założyć sporej wielkości kolczyki z cyrkoniami, wielobarwne modele sutasz, masywne bransoletki. Poszukując odpowiedniej biżuterii warto odwiedzić sklep https://www.artemiro.pl, oferujący ręcznie robione cudeńka.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama