Ponad 30 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i małą retencję - 7 Dni na Mazowszu

  • 05.06.2020, 19:58
  • Urząd Marszałkowski
Ponad 30 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi dojazdowe do gruntów rolnych…
Już wkrótce, dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego na całym Mazowszu zrealizowanych zostanie 300 inwestycji w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. W całym województwie wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Modernizację przejdą też zbiorniki wodne służące małej retencji. Na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł z budżetu województwa.

 

 

– To kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej strony pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych– podkreśla marszałek Adam Struzik.

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie. 293 z nich dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a 7 – małej retencji. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel w sumie ponad 30 mln zł.

 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe