Paweł Sochaj i Marcin Jarosz z Solca nad Wisłą z tytułami „Strażaka Miesiąca” - 7 dni na Mazowszu

  • 19.06.2020, 19:09 (aktualizacja 29.06.2020, 19:45)
  • Urząd Marszałkowski
Paweł Sochaj i Marcin Jarosz z Solca nad Wisłą z tytułami „Strażaka Miesiąca”…
Jechali do pracy, kiedy zobaczyli ogień wydobywający się z komina budynku. Nie wahali się, szybko przystąpili do działania i uratowali człowieka przed zaczadzeniem. Za swoją bohaterską postawę, Paweł Sochaj i Marcin Jarosz z OSP w Solcu nad Wisłą otrzymali ex aequo tytuł „Strażak Miesiąca Lutego 2020 r.” Nagrody wręczyli dziś druhom marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

– Bardzo ważne jest promowanie bohaterskich postaw druhów ochotników. Ich zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia powinno być doceniane i nagradzane. Tytuł strażaka miesiąca to takie indywidualne docenienie konkretnego druha. Jako samorząd Mazowsza staramy się na każdym kroku pomagać OSP. Doposażamy, pomagamy kupować samochody ratowniczo-gaśnicze, bo wiemy jak ważny jest to sprzęt – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Strażacy są na służbie przez cały czas. 6 lutego 2020 r. udowodnili to druhowie z OSP W Solcu nad Wisłą. Paweł Sochaj i Marcin Jarosz jechali do pracy w firmie budowlanej w Lipsku. Przejeżdżając przez miejscowość Przedmieście Bliższe, zauważyli wydobywający się ogień z komina budynku mieszkalnego. Postanowili natychmiast działać i podjęli akcję ratowniczą. Zawiadomili służby, obudzili domownika i pomogli mu w ewakuacji z zadymionych pomieszczeń. Akcja zakończyła się szczęśliwie, a poszkodowany podziękował druhom za uratowanie mu życia. Gdyby pozostał w budynku, groziłoby mu zaczadzenie.

– Strażacy zawsze są czujni i w każdej sytuacji, nawet podczas codziennych obowiązków, są gotowi ratować zdrowie, życie i dobytek innych ludzi. Zasługują na najwyższy szacunek i podziękowanie. Dlatego staramy się, co miesiąc spośród strażaków ochotników wyłonić tego, który szczególnie wyróżnił się swoją postawą, zwłaszcza w sytuacji niewynikającej z jego obowiązków. Tym razem nagradzamy dwóch druhów, którym serdecznie gratuluję i życzę im sukcesów – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski. 

Paweł Sochaj to strażak ochotnik z dwudziestoletnim stażem. Z zawodu jest budowlańcem. W jednostce OSP w Solcu nad Wisłą zasiada w komisji rewizyjnej. Marcin Jarosz, także budowlaniec, członkiem OSP jest od 4 lat.

Tytuł „Strażak Miesiąca” przyznaje mazowiecki oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagroda jest ufundowana przez marszałka województwa. Tytuł stanowi jednocześnie nominację do tytułu honorowego „Strażak Roku 2020 Województwa Mazowieckiego”.

 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe