Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 22:50
Reklama

Największy kryty park wodny w Europie otwarty na Mazowszu we Wręczy pod Mszczonowem - 7 Dni na Mazowszu

Suntago Wodny Świat Park of Poland jest zlokalizowany w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w odległości około 60 km od Warszawy – pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Hala większa od Stadionu Narodowego pomieściła m.in. 18 basenów, 32 zjeżdżalnie, wodny plac zabaw z podgrzewaną wodą, 10 saun i 700 palm. Oficjalne otwarcie odbyło się 18 lutego, z udziałem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Suntago zostanie udostępniony mieszkańcom Mazowsza i turystom 20 lutego.
 Największy kryty park wodny w Europie otwarty na Mazowszu we Wręczy pod Mszczonowem - 7 Dni na Mazowszu

Autor: mazovia.pl

Kliknij aby odtworzyć

Ojców chrzestnych jest wielu, ale mogę się czuć jednym z nich, bo bardzo wspierałem ten projekt. Wreszcie spełniło się moje marzenie, odkąd odkryliśmy wody termalne 30 lat temu marzyłem o takim obiekcie –mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Odkrycie wód termalnych było dla nas właściwie jak dowiercenie się do ropy naftowej. Natura niczym więcej nas nie obdarzyła, teren nie jest jakiś nadzwyczajny, typowy mazowiecki krajobraz. To woda termalna pozwoliła stworzyć u nas coś tak wyjątkowego – dodaje.

– Przyglądaliśmy się różnym lokalizacjom w bliskiej odległości od Warszawy, ale szybko stało się jasne, że Mszczonów będzie idealny. Najważniejsze atuty tego miejsca to dobry dojazd i wody termalne – mówił podczas konferencji prasowej prezes Park of Poland Idan Greidinger.

Suntago Park będzie otwarty od 20 lutego 2020 r. przez 365 dni w roku w godzinach: w tygodniu 10.00–22:00, w weekendy i święta 9.00–22.00. Ceny: od 39 zł dla dzieci i 59 zł dla dorosłych. Jednorazowo obiekt może pomieścić ok. 8 tys. osób, w ciągu dnia może ugościć nawet 15 tys. osób. Parking mieści 2,5 tys. aut.

Poza tym w audycji: 

  • W Senacie o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie NFZ

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama